Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
23°C
15°C
JUTRI
23°C
15°C
Deli
845

Še vedno ohranjena večstoletna tradicija ljudskega petja na Griču

Drugi januarski vikend so pri nas, v Ašičevem domu, na intenzivnih pripravah, preživeli pevci moške vokalne skupine Adam Ravbar. Poznanstvo se je spletlo lansko leto, saj je njihov član tudi naš občan Jan Novak, ki je otroštvo preživel v Vnanjih Goricah. Vokalna skupina Adam Ravbar deluje v okviru Kulturnega društva Groblje. Začetki skupine segajo v oktober 2016, ko se je 5 fantov zbralo z željo po petju in druženju. Od takrat nastopajo na različnih lokalnih prireditvah, območni reviji, predvsem pa so razveseljevali dekleta s podoknicami. Prepevajo domačo in tujo ljudsko in umetno glasbo. Pa tudi  črnsko duhovno in popularno glasbo. Zborovodja je Peter Pogačar, prvi tenor: Matija Novak in Gregor Kelhar, drugi tenor: Anže Kovačič in Jan Novak, prvi bas: Gašper Pirc, Peter Pogačar in drugi bas: Uroš Cotman, Gašper Hribar, Matic Skok.

Z veseljem se odzovejo vabilu in zapojemo na različnih nastopih. Tako bodo nastopili tudi na dobrodelnem koncertu 24.2.2019, v Notranjih Goricah. Zagotovo bo tako še lepši tudi februar, mesec kulturne dediščine na vseh področjih.

Takole pa so zapeli na vajah v Ašičevem domu.

Vnanje Gorice, 13.1.2019

 

Drago Stanovnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi