Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 26°C
torek, 26.06.2017
17°C | 29°C
sreda, 27.06.2017
15°C | 30°C
četrtek, 28.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Likovni natečaj TNP


NOVICE

| |
17.01.2013      12:31
A A

Likovni natečaj TNPDeli:

Bled - Na likovni natečaj v okviru ozaveščevalne akcije Pirotehnika v TNP – NE! se je odzvalo 237 učencev od 4. do 9. razreda iz 24 šol. Razmišljujoči osnovnošolci so predstavili svoj pogled na temo uporabe pirotehničnih sredstev. Natečaj je bil hkrati spodbuda, da se mladi pogovarjajo o problematiki uporabe pirotehnike s stališča varnosti človeka, ogrožanja živali in onesnaževanja narave. Deset najboljših avtorjev bo nagrajenih na uradni razglasitvi rezultatov, ki bo v soboto, 19. januarja 2013, ob 10.30, na Triglavski tržnici v Info središču TNP Triglavska roža na Bledu, Ljubljanska cesta 27.


Na likovnem natečaju so sodelovale naslednje šole: OŠ Josipa Premlja, Bled, OŠ Gorje, OŠ Poljane nad Škofjo Loko, OŠ Hajdina, OŠ Ormož, OŠ A. Globočnika, Postojna, OŠ A. T. Linharta, Radovljica, OŠ Šmihel, podružnica Birčna vas, Novo mesto, OŠ Šmartno pri Slovenj Gradcu, OŠ Šentjanž pri Dravogradu, OŠ Miška Kranjca, Ljubljana, OŠ Riharda Jakopiča, Ljubljana, OŠ Toma Brejca, Kamnik, OŠ Škofljica, OŠ Bovec, OŠ Dušana Flisa, Hoče, OŠ Loče, OŠ Maksa Pečarja, Ljubljana, OŠ Antona Ingoliča, Spodnja Polskava, podružnica Pragersko, OŠ. Dr. J. Mencingerja, Bohinjska Bistrica, OŠ Šenčur, podružnica Trboje, OŠ Kašelj, Ljubljana, OŠ Marije Vere, Kamnik, OŠ 16. decembra, Mojstrana).

 

Tri članska strokovna žirija v sestavi Tanja Menegalija, Ana Marija Kunstelj in Aleš Zdešar je pregledala vsa prispela dela ter izbrala najboljših deset risb ob upoštevanju likovne izvirnosti, tehnične izvedbe in vsebinske povezanosti s tematiko natečaja

 

Nagrajenci so:

1. mesto: Špela Bele, OŠ ŠMIHEL-PODRUŽNICA BIRČNA VAS, NOVO MESTO, naslov dela: STRAH NAS JE

2. mesto: Maja Temnikar, OŠ ŠMARTNO PRI SLOVENJ GRADCU, naslov dela: STOP PETARDAM

3. mesto: Janja Bajc, OŠ A. GLOBOČNIKA, POSTOJNA, naslov dela: KOMU TO KORISTI?

4. - 10. mesto:

Klavdija Vincetič, OŠ ORMOŽ, naslov dela: ŽEJA

Donatella Kreslin, OŠ ANTONA INGOLIČA SP. POLSKAVA, PODRUŽNICA PRAGERSKO, naslov dela: PRESTRAŠENI LJUDJE V TRIGLAVSKEM NARODNEM PARKU ZARADI PIROTEHNIKE

Nejc Markač, OŠ MARIJE VERE, KAMNIK, brez naslova

Sabina Trop, OŠ ORMOŽ, naslov dela: SREČNO NOVO LETO

Nina Breznik, OŠ A.T. LINHART, RADOVLJICA, naslov dela: PREPOVEDANA UPORABA PIROTEHNIČNIH SREDSTEV

Brigita Ferlež, OŠ POLJANE NAD ŠKOFJO LOKO, naslov dela: KAOS V KOZMOSU

Rok Brglez, OŠ ŠKOFLJICA, naslov dela: NE MEČIMO PETARD V TRIGLAVSKEM NARODNEM PARKU

Razstava ilustracij bo v Informacijskem središču TNP Triglavska roža na Bledu na ogled do 3. februarja 2013 med 10. in 14. uro.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo