Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 15h
V popoldanskem in večernem času so možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi, ni izključen pojav toče.
19°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Malo spanja, veliko kave


ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
11.07.2013      12:04
A A

Malo spanja, veliko kave


Balinarski klub Cesta je v petek in soboto, 5. in 6. julija, organiziral že tretji 24-urni balinarski maraton in malonogometni turnir.


Deli:

Na tekmovanju v balinanju je sodelovalo 8 ekip: Pešadija (Ozeljan), Slatna, Šiška, Cesta, Ne vem (Lozice), Gamsi, Dragomer in ženska ekipa Krim-Hrast. V ženski ekipi Krim-Hrast je igrala tudi aktualna sredozemska prvakinja v natančnem zbijanju Tadeja Sodec, dekletom pa je pomagal tudi slovenski reprezentant Anže Petrič. V vsaki ekipi je igralo najmanj 5 tekmovalcev. Menjave med njimi so bile časovno in številčno neomejene. Ekipe so bile z žrebom razvrščene v dve skupini. Dve prvouvrščeni ekipi v skupini sta napredovali v polfinale. Zmagovalca polfinala sta se nato pomerila v velikem finalu, poraženca pa v tekmi za tretje mesto.

Atrakcija maratona so bili prav gotovo pokali, kajti pokal za prvo mesto je v višino meril skoraj en meter. Vsaka ekipa je prejela tudi spominske majice.  

V polfinale sta se iz prve skupine uvrstili ekipi Pešadija in Slatna, iz druge skupine pa ekipi Gamsi iz Dupelj in Ne vem z Lozic. Vstopnici v veliki finale pa sta si priigrali ekipi Pešadija, in Slatna. V finalu so igralci iz Ozeljana pokazali svojo kakovost in z lahkoto zmagovalni pokal zasluženo odnesli v svojo vitrino.

V okviru balinarskega maratona se je v petek in soboto na asfaltnem igrišču odvijal tudi malonogometni turnir. Sodelovalo je 13 ekip iz okolice Ajdovščine. Samo najboljše ekipe so prišle do polfinala. Prva polfinalna tekma se je odvijala  med domačo ekipo Ceste in ekipo Rollingstones. Več sreče je imela gostujoča ekipa, ki je po izvajanju kazenskih strelov premagala domačo ekipo z rezultatom 6:5. Drugo polfinalno tekmo pa je dobila ekipa Bufu, ki je premagala ekipo Servis EZ z rezultatom 2:1

Ekipa Bufu je svojo moč in kakovost pokazala tudi v finalu, saj je z rezultatom 3:1 premagala ekipo Rollingstones in zasluženo osvojila pokal za prvo mesto. Strokovna komisija je za najboljšega igralca turnirja izbrala Aleksandra Bratino (Bufu), ki je bil tudi najboljši strelec, naslov najboljšega vratarja pa je pripadel Vasji Zamanu (Cesta).

Prireditev si je ogledalo kar nekaj gledalcev, ki so z navdušenjem spremljali zanimive dvoboje tako v balinanju kot v malem nogometu. Samo dogajanje na prireditvi pa je poželo tudi precej medijskega zanimanja.

Posebej radi bi se zahvalili vsem, ki so kakorkoli pomagali pri izvedbi te prireditve. 24-urnega tekmovanja prav gotovo ne bi bilo moč izpeljati brez požrtvovalnih prostovoljcev, ki so za eno noč občutno skrajšali svoje spanje in skrbeli za prijetno počutje tekmovalcev. Seveda pa bi se radi zahvalili tudi našim sponzorjem, brez katerih nam ne bi uspelo prirediti tega športnega dogodka v takem obsegu.

S tretjo zaporedno izvedbo turnirskega maratona v balinanju in malem nogometu je to tekmovanje postalo že tradicionalni dogodek, ki se odvija prvi vikend v juliju. Upamo, da se prihodnje leto spet vidimo.

rv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.