Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.08.2018

pretežno jasno
Danes bo sončno. Popoldne in zvečer je možna kakšna ploha ali nevihta. Na Primorskem bo še pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 °C.
18°C | 35°C
četrtek, 21.08.2018
17°C | 35°C
petek, 23.08.2018
20°C | 35°C
sobota, 24.08.2018
17°C | 33°C
nedelja, 25.08.2018
18°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 22.8.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
35°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Srečanje starejših občanov v Ajdovščini


SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
23.04.2013      11:39
A A

Srečanje starejših občanov v Ajdovščini


V Območnem združenju Rdečega križa Ajdovščina smo si že kar nekaj let prizadevali, da bi organizirali srečanja krajanov, starih 80 in več let, po krajevnih skupnostih. Vendar nam to nikakor ni uspelo, ker je bil vedno premajhen odziv. Zato smo se odločili, da bomo letos poskusili organizirati občinsko srečanje in sicer najprej za občane občine Ajdovščina in enkrat pozneje še za občino Vipava.


Udeležba starostnikov je bila zelo dobra
Udeležba starostnikov je bila zelo dobra
Deli:

Povedati moram, da srečanja starejših krajanov oz. občanov organizirajo že več let po vsej Sloveniji, in sicer Območna združenja RK v sodelovanju z občino ob občinskih praznikih, ali  s krajevno skupnostjo, ko praznujejo krajevni praznik. Kot sem omenila, smo si zelo želeli izvesti tako srečanje. Letos smo se odločili, da srečanje organiziramo poskusno in izbrali soboto, 20. april 2013. Poleg srečanj ob občinskih ali krajevnih praznikih, po nekaterih občinskih združenjih RK organizirajo  srečanja starejših v Tednu RK, to je od 8. do 15. maja, ali ob Mednarodnem dnevu starejših, to je 1. oktobra. Ta dan je namenjen promociji spoštovanja in skrbi za starejše, torej tistemu, kar bi pravzaprav morali početi vse leto, ne samo en dan.

Ker je zelo pomembno ohranjati čas za prijetna druženja, bomo v bodoče nadaljevali s temi aktivnostmi, saj menim, da so si prav te generacije ljudi, ki so doživele tudi grozote druge svetovne vojne in s svojim dolgoletnim ustvarjanjem  zaslužili, da se jim zahvalimo vsaj  z majhno pozornostjo. Da smo se lahko srečali v lepi šolski stavbi Osnovne šole Šturje, pa gre predvsem zahvala ravnateljici osnovne šole Šturje Avi Curk. Lahko rečem, da nam je vedno pripravljena pomagati in odpreti vrata za izvajanje aktivnosti  OZ RK. Prav tako pa imajo na šoli izredno razumevanje za medgeneracijsko sodelovanje, ko mladi v popoldanskem času v prostorih šole učijo starejše, kako uporabljati računalnik in starejši mlade ročnih spretnosti.

Priznati moram, da sem bila prijetno presenečena in vesela, saj se je na naša vabila odzvalo  135 občanov in občank, starih 80 in več let, kar predstavlja 20 % udeležbo teh starostnikov občine Ajdovščina. V Sloveniji beležijo ob takih srečanjih 10 % udeležbo. Najstarejši udeleženec je štel že 94 let. In čeprav so si nekateri pomagali z ortopedskimi pripomočki, kot so v šali rekli, da imajo v pomoč 'tretjo nogo', je bilo srečanje nadvse prijetno. Za številne je bilo po dolgih letih sploh prvo srečanje z nekdanjimi sodelavci in prijatelji, s katerimi se niso videli že vrsto let. Uvodoma sta jih pozdravili in nagovorili predsednica OZ RK Vera Kodrič in  ravnateljica OŠ Šturje Ava Curk.  Razveselili so se kulturnega programa učencev OŠ Šturje, plesne skupine Ajda, najmlajših plesalcev plesnega centra ADC, harmonikarja Mateja Pregeljca in pevskega zbora Štirje letni časi.

Po kulturnem programu so za okusno kosilo poskrbeli iz Doma starejših občanov. Da  so bili udeleženci s kosilom hitro postreženi, pa so pohiteli  naši člani ekipe  prve pomoči ter  dolgoletni prostovoljki RK Silva Vidmar in Vida Jablanšček

Slovo je bilo za nekatere kar prehitro. Moram pa povedati, da skoraj ni bilo udeleženca, ki se nam ne bi pred odhodom osebno zahvalil za vabilo na srečanje. Bili so presenečeni, ker kaj takega še niso doživeli. Dejali so, da so preživeli teh nekaj ur v prijetni družbi, pozabili na vsakodnevne skrbi ter bodo odšli domov z lepimi spomini in upajo, da se jih bomo še kdaj spomnili.

Tudi sama sem bila zelo vesela in srečna, da nam je uspelo prvič organizirati tako prijetno srečanje in na naše presenečenje tudi tako veliko število udeležencev. Zato se ob tej priložnosti iskreno in prisrčno zahvaljujem vsem in vsakemu posebej, ki je sodeloval pri organizaciji in izvedbi tega srečanja. Čeprav  z malo grenkim priokusom, da nismo bili deležni pozornosti s strani občine Ajdovščina, saj se srečanja ni udeležil nihče. Osebno sem bila v zadregi, ko so me udeleženci spraševali: »Kaj župana niste povabili, da bi nas vsaj pozdravil?« Na žalost sem jim morala pojasniti, da smo ga povabili.

 

Vera Kodrič, predsednica RK Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.08.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.