Logo MojaObčina.si

Vipava

DANES
22°C
15°C
JUTRI
22°C
6°C
Deli

3. slovensko - italijanski raziskovalni dan v dvorcu Lanthieri v Vipavi

16. aprila smo v prostorih Univerze v Novi Gorici v dvorcu Lanthieri v Vipavi gostili 3. slovensko - italijanski raziskovalni dan.

Glavni namen dogodka, ki je potekal v organizaciji Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, je povezovanje med raziskovalci in raziskovalnimi institucijami obeh držav. Letošnja tema je bila superračunalništvo kot raziskovalna infrastruktura prihodnosti.

Zbrane je ob začetku dogodka pozdravil rektor Univerze v Novi Gorici prof. dr. Danilo Zavrtanik. Poleg tega pa sta nas s svojo prisotnostjo počastila tudi minister za izobraževanje, znanost in šport dr. Jernej Pikalo in veleposlanik Republike Italije v Sloveniji Nj. eksc. Paola Trichila.

Andreja Leban, Univerza v Novi Gorici

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi