Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-1°C | 13°C
četrtek, 25.01.2018
2°C | 9°C
petek, 26.01.2018
6°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
7°C | 13°C
nedelja, 28.01.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
13°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

110-let Planinskega društva Ajdovščina


DRUŠTVA

| |
09.07.2013      16:00
A A

110-let Planinskega društva Ajdovščina


Planinsko društvo Ajdovščina bo v nedeljo, 4. avgusta 2013, na Čavnu praznovalo 110. rojstni dan. Praznovanje bo slovesno, s kulturnim programom. Slavnostni govornik bo predsednik Planinske zveze Slovenije Bojan Rotovnik. Prav tako se praznovaje ujema z jubilejem poletnih pohodov na Čaven, saj bo tokrat že 20. po vrsti.


Deli:

Praznovanje je povezano tudi z nekaterimi obletnicami v državnem merilu, zato bo slovesnost na Čavnu taka, da bo vsem prisotnim ostala v spominu. Ker bo pester kulturni program, bo vsakdo našel kaj za svojo dušo, zase. Praznovanje se bo s plesom in živo glasbo nadaljevalo tudi popoldne. Menimo, da bo več priložnosti za srečanja, sproščen pogovor, za prijazno besedo. Ob tej priložnosti bo izšla publikacija, ki osvetljuje današnji utrip PD Ajdovščina. In ne nazadnje, v PD Ajdovščina smo se ob tem jubileju odločili za jubilejno akcijo, ki bo trajala 5 let (4. 8. 2013 do 3. 8. 2018). Izdali bomo poseben dnevnik za odtise žigov, dokaz, da so pohodniki obiskali vse kontrolne točke. Dnevnik zajema 23 kontrolnih točk, sestavljenih iz črk, ki so v naslovu jubilejne akcije, to je »STO DESET LET PD AJDOVŠČINA«. Za kontrolne točke smo izbrali naše naravne in kulturne znamenitosti. Ker smo našli samo Ermanovec na črko E, smo ga izbrali. Tudi za črko I nismo našli primernega hriba, zato smo izbrali kontrolno točko na Mali gori pod Čavnom. Jubilejna akcija je posvečena tudi 60-letnici Slovenske planinske poti. V akcijo je zajetih 11 kontrolnih točk SPP, 2 KT na razširjeni SPP in 3 KT na trasi SPP. Namen akcije je spoznavanje naših krajev, življenja ljudi ter kulturnih in naravnih znamenitosti, torej našega bogastva.

Vsi, ki boste poslali izpolnjen dnevnik na PD Ajdovščina (Gregorčičeva 20, 5270 Ajdovščina), boste prejeli po pošti ali na letnem pohodu na Čavnu (vsako prvo nedeljo v avgustu) jubilejno značko.

Dnevnike boste lahko kupili od 4. avgusta na Čavnu in  v okoliških kočah, pa v TIC Ajdovščina v Palah.

Idejni avtor akcije je Mirko Soban (041 891 368), planinski vodnik, markacist in varuh gorske  narave v PD Ajdovščina.

Prepričani smo, da se bo akcija oprijela pohodnikov in da bomo ponosni in veseli  množičnost udeležencev.

Torej, pridite na Čaven, da bomo skupaj praznovali rojstni dan enega najstarejših planinskih društev v Sloveniji, to je Planinskega društva Ajdovščina. Ponosni smo na njegovo delovanje, ki je bilo neprekinjeno v zgodovini, tudi v najtežjih dneh Primorske in primorskih planincev.

Irena Šinkovec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 193
Izšla: 22.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.