Logo MojaObčina.si
DANES
9°C
2°C
JUTRI
11°C
2°C
Oceni objavo

V Garaži učenje starih obrtniških veščin, značilnih za Vipavsko dolino

Slovenski Dnevi evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine sta projekta, ki združujeta vrsto dogodkov, skupnih akcij in dobrih praks, ki nas opominjajo na pomen skupnostnega varovanja dediščine in skupne skrbi zanjo, hkrati pa nam vlivajo upanje in nas združujejo na podlagi dediščinskih vrednot.

Namen delavnice je pod vodstvom mojstrov izdelati izdelek iz naravnih materialov in se naučiti starih obrtniških veščin, značilnih za Vipavsko dolino. Udeleženci bodo spoznali, kako rokodelska dediščina prikazuje osebno ustvarjalnost, kaže naravne in kulturne posebnosti okolja, ponuja historično povezanost z našimi predniki ter predstavlja nasprotje množični strojni proizvodnji.

Vabljeni v Garažo, v soboto, 23. septembra od 10.00 do 12.00 na praktično predstavitev rokodelskih veščin iz področja oblikovanja gline, kvačkanja, klekljanja in obdelave kamna. Rokodelske veščine nam bodo predstavili udeleženci Univerze za tretje življenjsko obdobje MOST Ajdovščina.

Oglejte si tudi