Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
16°C
JUTRI
23°C
15°C
Oceni objavo

Krajevni praznik v Vrtovinu

Krajevni praznik se praznuje v Vrtovinu od leta 1954 v spomin na zverinstva fašistične Italije nad vasjo, ko so Italijani zaprli in internirali kar 37 vrtovinskih žensk in 12 moških. Narodnega heroja Ivana Kosovela pa so že pred tem ubili. Nekatere in nekateri se niso nikoli vrnili domov. Vojni davek je terjal življenja 28 vaščanov. Vrtovin je kraj, ki ve, kaj je vojna.

Praznik je potekal v znamenju pesmi zbora MoPZ Vinograd, posvečene Sloveniji, katerega je popestril nastop učenk in učencev podružnične šole Vrtovin. Župan Občine Ajdovščina Tadej Beočanin je s svojo udeležbo počastil naš praznik in naš kraj.

Poseben pozdrav tega praznika je bil namenjen udeležencem pohoda na Školj sv. Pavla nad Vrtovinom, kateri so položili vence na vsa tri obeležja v spomin na dogodke v času druge svetovne vojne v Vrtovinu.

Nevenka G.

Oglejte si tudi