Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
9°C | 20°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pavlina Bizjak in njen Nagajaček


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
23.04.2013      10:48
A A

Pavlina Bizjak in njen Nagajaček


V četrtek, 11. aprila 2013, smo v Lavričevi knjižnici pripravili predstavitev knjige Pavline Bizjak z naslovom Nagajaček. O sodobni pravljici, ki pa skuša spregovoriti o večnoživi problematiki nezadovoljstva s tem, kar imamo, ter nesrečnim iskanjem tistega, česar nimamo, je z avtorico poklepetal Primož Troha.


Deli:

Vrabec in vrabčevka dobita mladička, ki pa je že od vsega začetka zelo zahteven, zato ga poimenujejo Nagajaček. Neprestano je lačen, postane debelušen, počasi se nauči leteti, prav to pa ga je naredilo predrznega in hrepenečega po nemogočih stvareh; osrečile bi ga dolge noge, rad bi bil pisanih barv, rad bi, da bi imel velik, krasen pavji rep. Šele obisk mlade vrabčevke, ki prileti k njemu na vejo, vzpodbudi pri Nagajačku srečo in v njem prebudi ljubezen.

Avtorica pravi, da jo je življenje samo pripeljalo k pisanju za otroke, že vrsto let se namreč kot učiteljica srečuje z otroki, najmlajše pa v zadnjih letih spremlja na poseben način, saj jo osrečuje vnukinja, ob njej pa še kar nekaj drobižkov bližnjega sorodstva.

Čudovite ilustracije, ki krasijo knjigo, so ustvarili  otroci  skupine Sončki iz Otroškega vrtca Ajdovščina pod mentorstvom Nadje Likar. Skupaj z  učenci Osnovne šole Otlica so prav 'vrtičkarji' poskrbeli, da je  bila predstavitev topla, prisrčna in iskrena, knjiga nas je nagovorila in se nas dotaknila, predvsem pa nas prepričala, da jo je vredno vzeti v roke.

Marija Bajc, Lavričeva knjižnica Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.