Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno jasno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
12°C | 18°C
ponedeljek, 20.10.2018
10°C | 24°C
torek, 22.10.2018
6°C | 19°C
sreda, 23.10.2018
5°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
9°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Pelicon Coffee Stout srebrn na Češkem


GOSPODARSTVO

| |
17.01.2017      9:59
A A

Pelicon Coffee Stout srebrn na Češkem


Za ajdovsko mikro pivovarno Pelicon je bila sredina januarja mednarodno zelo uspešna. Tudi na diplomatskem parketu se je točilo ajdovsko pivo in sicer si je britanski zunanji minister Boris Johnson med protokolarnim obiskom v Ljubljani privoščil Pelicon Yes Boss! Glavna novica pa je prispela iz Prage, kjer je na prestižnem ocenjevanju piv Pelicon Coffee Stout osvojil srebro!


Deli:

V tem, da sta zunanja ministra Johnson in Erjavec v Ljubljani nazdravila z ajdovskim pivom, je tudi nekaj simbolike: »Za našo pivovarno je to velika čast, saj smo idejo za podjetniško pot dobili ravno v Londonu, v času Johnsonovega županovanja,« pove Anita Lozar iz pivovarne Pelicon, kjer so z velikim veseljem sprejeli sporočilo iz Prage, da je na mednarodnem tekmovanju World Beer Idol njihov Coffe Stout prejel srebrno medaljo. Piva so ocenjevala velika sodniška imena iz pivskega sveta: »Ponosni smo, da so njihovi nosovi in brbončice, med vsemi prispelimi vzorci, zaznale prav naš Coffe Stout kot pohvale vreden!« Za nagrade se je potegoval cvetober craft pivovarn s celega sveta, med njimi tudi velika imena kot sta belgijski pivovarni Duvel in Delirium (obe sta odnesli bron). Nagrada je še toliko bolj sladka, saj prihaja iz svetovno znane pivske dežele.

Coffee Stout je ocenjevalce, med katerimi so bili tudi tisti, ki so pomagali graditi evropsko in svetovno pivsko kulturo, navdušil s svojim bogatim temnim telesom, uravnoteženim z grenčico slovenskega hmelja in kavnim pookusom, ki se dolgo zadrži v ustih. S svojimi 8 % alkohola dobro kljubuje sladicam in glavnim jedem, enako dobro pa opravi svoje delo ob posebnih priložnostih.

Pivo Coffee Stout je nastalo kot ideja o sodelovanju z butično pražarno Escobar z Vrhnike, ki praži odlično kavo Marcala iz Hondurasa. Coffee Stout je danes mogoče poskusiti tudi v Italiji in na Hrvaškem.

Pivovarna Pelicon je majhna neodvisna pivovarna s sedežem v ajdovskih Palah, pod taktirko pivovarja Mateja Pelicona in oblikovalke Anite Lozar. Konec leta 2013 sta na trg poslala prvi zvarek, od takrat pa sta razvila že več kot dvajset samosvojih receptov za piva, ki vseskozi prinašajo nagrade po izboru pivcev in iz različnih tekmovanj doma in v tujini. Pivovarna Pelicon je tudi organizator ajdovskega festivala piva Pivomanija, ki se odvije prvo septembrsko soboto v Ajdovščini.
rl

Foto Miha Bratina, Bratinov
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 201
Izšla: 05.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2018
Danes ni dogodkov.
24.10.2018 | Tečaji in delavnice
ŠOLA ZA STARŠE 2018
24.10.2018 | Umetnost
HOMMAGE TISNIKARJU
24.10.2018 | Tečaji in delavnice
ŠOLA ZA STARŠE 2018
24.10.2018 | Umetnost
HOMMAGE TISNIKARJU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.