Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
2°C | 15°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
1°C | 16°C
petek, 03.03.2017
2°C | 14°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 18°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
2°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

V Žužemberku v spomin domobrancem


DOGODKI, VERSKE

| |
25.10.2015      9:16
A A

V Žužemberku v spomin domobrancemDeli:

 Ob spomeniku padlim domobrancem in žrtvam so se v spoštljivi tišini v nedeljo, 25. oktobra po prvi jutranji maši v cerkvi sv. Mohorja in Fortunata zbrali verniki, pa tudi svojci padlih domobrancev, civilistov in žrtev povojnih pobojev, čigar imena so vklesana na spomeniku.  Meglice  z jutranjo meglo prepredeno   pokrajino,   je na trenutke zarazblinila pesem pevcev moškega pevskega zbora Cirila Zajca pod vodstvom zborovodkinje Nine Zajec, molitve pa sta opravila žužemberški dekan Franc Vidmar in diakon Matej Gnidovec. Krajšo slovesnost so pevci zaključili s slovensko narodno pesmijo Oj, Doberdob.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!