Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
2°C | 15°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 15°C
četrtek, 02.03.2017
2°C | 15°C
petek, 03.03.2017
3°C | 15°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 18°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 6h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
2°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Sv. Miklavž v Ajdovcu


DOGODKI, VERSKE

| |
10.12.2015      23:03
A A

Sv. Miklavž v AjdovcuDeli:

 

V 19. stoletju se je skoraj po vseh slovenskih pokrajinah razširilo miklavževanje – obhod Miklavža s spremstvom na predvečer svetnikovega godu. Po legendi namreč ta svetnik na predvečer svojega godu v spremstvu angelov in parkeljnov hodi od hiše do hiše in pridnim otrokom prinaša darila, porednim pa šibe. Zato v nekaterih župnijah še posebej praznujejo praznik sv. Nikolaja v znamenju krščanske dobrodelnosti. Tudi otroci v Ajdovcu so doživeli tradicionalno obdarovanje, vendar na nekoliko drugačen način. Le-ti so prihod sv. Miklavža pričakali v podružnični cerkvi na Selih, katera je prav tako posvečena sv. Nikolaju. Zato smo imeli 6. decembra razlog za dvojno praznovanje. Svetnik nas opominja na dobroto, skromnost in na mir, ki ga potrebujemo zlasti v času, ko se pripravljamo na prihod našega Odrešenika. Pred samim prihodom sv. Miklavža pa smo otroško vzdušje popestrili z  dramsko igro, ki so jo odigrali starejši osnovnošolski otroci. Ker gre za večletno tradicijo je pomembno, da se le-to ohranja naprej. Hkrati pa takšen dogodek predstavlja lepo izhodišče, da starši skupaj s svojimi otroki podoživljajo stare čase, ko so takšni trenutki veselja prišli še toliko bolj do izraza.      Irma Plavec      
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!