Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
11°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 21°C
petek, 28.04.2017
8°C | 15°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Najdejavnejše društvo v občini


TURIZEM, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
14.03.2016      22:32
A A

Najdejavnejše društvo v občiniDeli:
Cilje in naloge leta 1938 ustanovljenega Tujsko-prometnega in olepševalnega društva uspešno nadaljuje leta 1993 ustanovljeno Turistično društvo Suha krajina.

Prepoznaven slogan Turističnega društva Suha krajina »kjer čas teče drugače« se je v širšem slovenskem prostoru že prijel kot suhokranjska blagovna znamka. Številni prostovoljci  in prostovoljke skozi celo leto delujejo na različnih področjih od etnologije, zgodovine, ekologije, do organiziranja številnih rekreativnih , kulturnih, etnoloških prireditev v občini  in tudi izven nje. Društvo je prepoznavno tudi po organiziranju poletnih grajskih prireditev, ki v obnovljeni grad prinašajo nove vsebine.

»Samo lansko leto smo   izvedli  298 raznih dogodkov, akcij in nastopov,« je na občnem zboru v nedeljo, 13. marca dejal predsednik TD Suha krajina Vlado Kostevc  in dodal, da je društvo organiziralo kar 25 dogodkov, tudi večdnevnih in sedem v tujini.  Uspešno sodelujejo tudi z ostalimi društvi v občini,   s sosednjimi turističnimi društvi in društvi v tujini. Sodelovali so na prireditvah v tujini Hrvaški, Italiji, Srbiji   in na več mednarodnih prireditvah, zelo dobro  pa je društvo razvilo   mednarodno sodelovanje s Kegljevičevo stražo iz Kostela, Bratstvom svetog Mihovila iz Karlovca, Ivanečkimi vitezovi iz Ivanca, viteško skupino Trnovaska kampanja in glasbeno skupino Vrbovski Vrby iz Slovaške.

Društvo, ki ima več sekcij, trenutno šteje 77 aktivnih članov je odprto vsem, ki bi s svojim delom, zamislijo in idejami  pripomogli k prepoznavnosti in promociji Suhe krajine   Tudi letos načrtujejo različne prireditve in vsebine, med drugim bodo  postavili informacijsko tablo in smerokaze ob spomenikih  ter  pešpoteh , organizirali številne prireditve, med katere velja omeniti popotovanje  po rimski cesti, poletne grajske prireditve v žužemberškem gradu in osrednjo prireditev Trške dneve. Številne brane člane  so med drugim pozdravili tudi žužemberški župan Franc Škufca, predsednik   Turistične zveze Dolenjske in Bele krajine    Jože Barbo, predsednik ivanške turistične zveze Pavel Groznik in številni gosti. Predsednik Kostevc je na koncu podelil tudi priznanja za deset in dvajsetletno delo v društvu.  Občni zbor so popestrile tudi pevke društva, harmonikaša in  društveni glasbeniki.

 

 

 

.  

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 65
Izšla: 10.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
29.04.201 | Družabni dogodki
POMLADANSKI POHOD
30.04.2017 | Družabni dogodki
Vabilo na blagoslov konj na Plešivico
29.04.201 | Družabni dogodki
POMLADANSKI POHOD
30.04.2017 | Družabni dogodki
Vabilo na blagoslov konj na Plešivico

Bodite prvi pri oddaji mnenja.