Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-3°C | -2°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-6°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | -1°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-3°C
-2°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Dvajsetič po rimski cesti


ŠPORT, TURIZEM, DRUŠTVA

| |
15.06.2015      22:58
A A

Dvajsetič po rimski cesti


Stotnija kolesarjev s številno spremljevalno ekipo gasilcev, reševalcev in redarjev, se je v soboto, 13. junija podala po znameniti rimski cesti, iz krajev kjer je »Prijetno domače«v kraje »Kjer čas teče drugače«, od Ivančne Gorice do nekdaj bogatega železarskega kraja Dvora.


Deli:
Kolesarje je pozdravil in jim srečno vožnjo zaželel župan Občine Ivančna Gorica  Dušan Strnad, nato pa so se udeleženci 20. tradicionalnega, zgodovinsko rekreativnega popotovanje s spremstvom vozil gasilskih vozil Pgd Zagradec, Pgd Žužemberk in PGD Dvor in varovanju ZŠAM Ivančna Gorica popeljali po Rimski cesti od Ivančne Gorice  proti  Dvoru. Ob nekdanji cesarski trgovski poti so bili novodobni popotniki prijetno sprejeti in pogoščeni  v Gorenji vasi, Bojanjem Vrhu, Kobiljeku, Valični vasi in Vrhu pri Križu, ogledali so si tudi številne naravne in kulturne znamenitosti, med katere sodi tudi lipa iz 14. stoletja v Valični vasi. Na cilju okoli 25 km dolge poti je sledilo skupinsko fotografiranje, ogled muzejske zbirke M.Marinca in Edukcijskega in produktnega centra železolivarne na Dvoru. Zbrane kolesarske popotnike so na cilju pozdravili predsednik TD Suha krajina Vlado Kostevc, Leopold Sever iz TD Ivančna Gorica,predsednik  Turistične zveze Dolenjske in Bele krajine Jože Barbo, Miha Genorio iz zavoda Prijetno domače in župan Franc Škufca. Organizatorji so za petkratno udeležbo podelili   možnarja, ki so ga prejeli Primož Pasar, Uroš Šparl in Žak Šparl. Za desetkratno udeležbo sta  možnarja prejela Dušan Kraševec in Maruša Škufca, medtem ko so za dvajsetkratno udeležbo priznanje prejeli Vlado Kostevc, Leopold Sever in Slavko Mirtič.Za kulturni program so poskrbele,    Eva Pršina, ki je tudi zaigrala na harmoniko ter ljudske pevke  TD Suha krajina. Organizatorji Turistično društvo Suha krajina,  Turistično društvo Ivančna Gorica in Zavod Prijetno domače obljubljajo naslednje leto novo popotovanje, z novo vsebino.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 64
Izšla: 22.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.