Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

delno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
11°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 13°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Na Hinjah sta praznovala zakonca Kranjc


SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
29.12.2014      8:39
A A

Na Hinjah sta praznovala zakonca Kranjc


Pred mesecem sta proslavila biserno poroko. V torek 23. decembra 2014 pa je praznoval rojstni dan zakonec Ivan in to kar 90 let.


Marija in Ivan Kranjc
Marija in Ivan Kranjc
Deli:

 »Šestdeset let ni kratka doba, a je čas hitro minil«: Tako sta dejala slavljenca, ko smo ju obiskali ob rojstnem dnevu Ivana, 23. decembra. Delegacijo so sestavljali:  člana društva upokojencev,  članica KORK  Hinje, župan občine Žužemberk Franc Škufca in direktor občinske uprave Jacques Gros. Kljub težki mladosti, bivanju v koncentracijskih taboriščih in terenskemu delu je Ivan še relativno zdrav, vozi avto in skoraj ne pozna zdravil. Žena Marija je po izgledu še vredu a vendar je imela več težav z zdravjem in imela tudi vrsto nezgod, zaradi katerih ima ker nekaj posledic. Med pogovorom smo izvedeli marsikaj o njuni prehojeni poti težavah in srečnih trenutkov. Za oba jubileja smo jima čestitali, izročili skromna darila in šopka, ki bosta krasila njun dom

 

Obisk takšne družine, kot sta zakonca Marija in Ivan, je prijeten in vliva upanje, da je tudi nekaj starejših, ki nimajo težav z zdravjem in spominom. Ob slovesu smo jima zaželeli še veliko zdravja in da takšna ostaneta še vrsto let.

 

Dušan Mikec

5 (2 glasova)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV DVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!