Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
7°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 17°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Repa velikanka na pohodu


OSNOVNA ŠOLA

| |
07.03.2016      19:19
A A

Repa velikanka na pohoduFoto: Tina Turk
Foto: Tina Turk
Deli:

Tokratna petkova  pravljična urica je bila posvečena branju znane ruske pravljice »Repa velikanka« avtorja Alekseja Tolstoja.  Stara ruska pravljica ima nešteto različic in je med najbolj branimi pravljicami.  Naša govori o življenju babice in dedka, ki sta skrbela za vrsto domačih živali in sicer za kravo rjavko, dva prašička, tri črne muce, štiri grahaste putke, pet belih gosk ter šest rumenih kanarčkov. Nekega prelepega marčevskega jutra sta dedek in babica sklenila, da posadita zelenjavo na njun vrt. V poznih večernih urah je prijetno rosil dež in semena zelenjave so nabreknila. Zelenjava je rastla in dozorevala v izredno lepem poletnem vremenu. Septembrskega jutra, ko so bile že vse ostale vrtnine uspešno shranjene sta se lotila pospraviti še zadnji in prav poseben pridelek ; repo velikanko. Babica in dedek sta se na vso moč trudila izpuliti repo, vendar jima nikakor ni uspevalo. Na pomoč sta poklicala vse njune domače živali. Brez uspeha, dokler se babica ni spomnila genialne zamisli. Skočila je v kuhinjo po košček sira, da je privabila na pomoč lačno miško. S skupnimi močmi jim je uspelo izpuliti repo iz zemlje. Repo velikanko so skuhali in se zelo dobro najedli. Ne boste verjeli, da je največji kos slastne repe pojedla prav miška.

Otroci so bili nad izbiro pravljice izredno navdušeni. Po skrbnem poslušanju so ustvarjali izdelke iz plastelina na temo pravljice. Oblikovali so vse vrste živali in ne nazadnje tudi repo velikanko.

Nevenka Urbančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 65
Izšla: 10.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
29.04.201 | Družabni dogodki
POMLADANSKI POHOD
30.04.2017 | Družabni dogodki
Vabilo na blagoslov konj na Plešivico
29.04.201 | Družabni dogodki
POMLADANSKI POHOD
30.04.2017 | Družabni dogodki
Vabilo na blagoslov konj na Plešivico

Bodite prvi pri oddaji mnenja.