Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-7°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-7°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | -1°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 16h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Kulturna prireditev na Ajdovcu


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
12.02.2015      15:43
A A

Kulturna prireditev na Ajdovcu


Učenci in učiteljici na podružnični šoli Ajdovec poskrbimo, da vsako leto ob slovenskem kulturnem pazniku skupaj s krajani in starši počastimo največjega slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna.


Deli:

Učenci in učiteljici na podružnični šoli Ajdovec poskrbimo, da   vsako leto ob slovenskem kulturnem pazniku skupaj s krajani in starši počastimo največjega slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna. Čeprav nas je na podružnici čedalje manj, si vseeno skušamo prizadevati, da ohranjamo in razvijamo kulturno dediščino v naših krajih. Tudi letos smo se 10. 2. 2015 zbrali v gasilskem domu na Ajdovcu, kjer smo povabljenim predstavili bogat kulturni program.

Po zapeti Zdravljici smo učenci predstavili življenjepis Franceta Prešerna. Tamara Hočevar iz 4. r. pa je deklamirala pesem Povodni mož. Nismo pozabili na ljudsko izročilo in smo zapeli pesmici Lisička je prav zvita zver in Šmentana muha.  V dramskem prizorčku smo zaigrali pravljico Volk in sedem kozličkov. Na prireditvi smo predstavili tudi projekt o zdravilnih rastlinah o katerih smo postavili tudi razstavo. Med prireditvijo je ravnateljica ga. Mira Kovač podelila 6 priznanj in 1 nagrado za dosežke na šolskem  likovnem natečaju z naslovom Življenje je lepo.

Zapisala: Tamara Hočevar in Lea Papež, 4. r.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!