Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.12.2016

jasno
Popoldne bo pretežno jasno, le v Prekmurju se bo zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem do 12, v krajih z meglo okoli -3 stopinje C.
-5°C | 5°C
sreda, 07.12.2016
-5°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-3°C | 10°C
petek, 09.12.2016
-1°C | 10°C
sobota, 10.12.2016
0°C | 11°C
Opozorila
Torek, 6.12.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
5°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Pripravljeni na naravne in druge nesreče


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
31.10.2015      21:34
A A

Pripravljeni na naravne in druge nesrečeDeli:

Gasilci Občinskega poveljstva občine Žužemberk so v petek 29. oktobra, na območju, ki ga teritorialno pokrivajo gasilci PGD Šmihel, v Drašči vasi pripravili veliko vajo. Gasilci  sedmih prostovoljnih društev Ajdovca, Križev, Hinj, Dvora, Šmihela, Rebri in Žužemberka, pod skupnim vodstvom poveljnika Borisa Sajevica,   so v skupni vaji ob mesecu požarne varnosti  znova dokazali, da smo občani ob naravnih in drugih nesrečah v varnih rokah. Vaja je potekala na širšem območju  Drašče vasi in je pritegnila tudi veliko gledalcev.  Gasilci so prikazali gašenje in samo   taktiko  gašenja, reševanje iz objektov in avtomobila, reševanje  in iskanje ponesrečenih, ekipa prve pomoči  CZ Občine Žužemberk pod vodstvom Janeza Kranjca,  pa je priskočila na pomoč pri nudenju prve pomoči. Na terenu  je posredovalo petinšestdeset gasilcev s štirinajstimi vozili., kar je   večina razpoložljivih gasilskih vozil ter zaščitne opreme in tehnike, ki jo premorejo gasilci.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!