Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno in povečini suho. Spet bo začel pihati jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 12, v vzhodni Sloveniji do 14 stopinj C.
1°C | 14°C
četrtek, 23.02.2017
6°C | 15°C
petek, 24.02.2017
8°C | 14°C
sobota, 25.02.2017
2°C | 8°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Poslovne

Sadinja vas postala vzrejališče pasemskih ......


POSLOVNE

| |
23.02.2016      13:22
A A

Sadinja vas postala vzrejališče pasemskih mačk Neva MasqueradeDeli:

Sadinja vas vedno znova preseneča. No, pravzaprav nas je presenetila mlada družina Pirc. Mama Vesna je še prav posebna mačja ljubiteljica, to, da se bo posvetila mačkam je sanjala že v mladosti, sanje pa so sedaj postale resničnost.

Doma imajo nepasemsko muco Mio, prelepo Greto Garbo in Exodusa, pasme neva masquerade.

In kako se je zgodba začela? Leta 2014 so se odločili, da bodo Miji poiskali družbo. Začel se je pravi nenavadni mačji lov, saj so želeli nekaj novega, posebnega, drugačnega – pasmo, ki je nima vsak. Težko iskanje po internetnih straneh je obrodilo sadove. Očarala jih je pasma neva masquerade [sestrska pasma tradicionalnih sibirskih mačk. Drugačno ime ima zaradi vzorca maske na obrazu, spominja na maske, ki se nosijo na plesu z maskami (masquerade). Neve izvirajo iz Leningrada, današnji St. Petersburg, ki je lociran poleg reke Neva.] in takoj so vedeli, da jim je ta pasma pisana na kožo.

Že v jeseni 2014 so dobili Greto Garbo. Mačko s prelepimi modrimi očmi, z masko tigra na obrazu, elegantno lepotico ali z eno besedo – ljubezen. Komaj leto dni kasneje se jim je pridružil še maček Exodus iz Poljske. Vesna je vztrajno in s pomočjo čudovitih mentorjev, novih prijateljev počasi spoznavala, kako potekajo mačje razstave. Delili so ji lastne izkušnje, ji pomagali, svetovali, predvsem pa spodbujali ob preprekah, ki pa jih žal ni bilo malo. Kljub vsemu jim je uspelo. SI*Nevalord je prvo vzrejališče neva masquerade mačk, registriranih v Felinološkem društvu Ljubljana ter v zvezi Felinoloških društev Slovenija pod okriljem mednarodno priznane Felinološke organizacije FiFE.

V kolikor bi si želeli imeti mačko pasme neva masquerade, nam ni več potrebno prebroditi pol sveta, le v Sadinjo vas se je treba zapeljati. Naša vas se je tako postavila ob bok krajem, kjer je vzrediteljev mnogo več ter imajo lažje pogoje. Vesno in njene ljubljenčke pa lahko spremljamo tudi na facebook profilu Nevalord cattery. Vesna, tebi in tvoji družini iskreno čestitam za pogum in vam želim še veliko veselja pri uresničevanju tvojih/vaših sanj. Če močno verjameš v svoje sanje, se te uresničijo, kajne.

 

Tjaša Primc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 64
Izšla: 22.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3
22.02.2017
Danes ni dogodkov.
23.02.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
24.02.2017 | Družabni dogodki
Potopisno predavanje UTTARAKHAND-INDIJA
26.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
23.02.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
24.02.2017 | Družabni dogodki
Potopisno predavanje UTTARAKHAND-INDIJA
26.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.