Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

15. srečanje županov na tromeji - Sveti Peter...


ŠPORT, OBČINSKE, DOGODKI

| |
04.09.2016      10:24
A A

15. srečanje županov na tromeji - Sveti PeterDeli:

Na vrhu Suhe krajine, 888 m visokem Svetem Petru, je bilo v soboto 3.9.2016 tradicionalno srečanje županov in občanov na tromeji, tokrat že 15. leto zapored. Gostitelj letošnjega srečanja je bila Občina Žužemberk, ki je skupaj s člani Planinske skupine Dvor pri PD Krka Novo mesto pripravila prijetno družabno srečanje za vse udeležence. Srečanja se je udeležilo lepo število planincev in ostalih pohodnikov iz vseh treh občin, ki so se na Sveti Peter povzpeli iz različnih izhodišč, Podgozda, Lašč ali Podturna. Nekateri so se pripeljali tudi malo višje in si na ta način skrajšali vzpon, ki je v lepem sočnem vremenu prav prijeten, še posebej v zadnjem delu, kjer so bile temperature za nekaj stopinj nižje kot v dolini. V svoji sredi smo z veseljem pozdravili tudi skupino kolesarjev, ki so se na vrh povzpeli s svojimi jeklenimi konjički.

Udeležence so nagovorili predstavniki vseh treh občin, na katere meji oz. se razteza pobočje Svetega Petra, župan Občine Žužemberk, podžupan občine Kočevje in svetnica Občine Dolenjske Toplice. Vsi so poudarili pomen tovrstnih druženj, ki presegajo lokalne meje posamezne občine z vidika druženja občanov, predvsem pa zaradi povečanja prepoznavnosti in večjih možnosti razvoja turizma. Velika zasluga za veliko priljubljenost Svetega Petra gre članom Planinske skupine Dvor, ki so tudi ob podpori občin in matičnega društva uspeli postaviti novo zavetišče. Zahvalo so izrazili tako predstavniki občin kot predsednik PD Krka Novo mesto, kateremu pripada PS Dvor. Druženje se je ob okusnem golažu in hladni pijači, za kar je poskrbela Občina Žužemberk, nadaljevalo v pozno popoldne.

Ker nas tovrstni dogodki povezujejo, združujejo in dajejo ideje in energijo za nove podvige, je potrebno z njimi nadaljevati. Ponovno se vidimo na 16.srečanju , ki ga bo gostila Občina Dolenjske Toplice.

 

Valerija Vidmar


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 64
Izšla: 22.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
19.01.201 | Tečaji in delavnice
RAZLIKE MED NARAVNIMI IN INDUSTRIJSKIMI KOZMETIČNIMI IZDELKI
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.