Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj C.
5°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
6°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
6°C | 23°C
ponedeljek, 03.04.2017
6°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Žužemberk in Pregrada podpisala pismo o ......


OBČINSKE

| |
19.10.2015      13:54
A A

Žužemberk in Pregrada podpisala pismo o nameri za pobratenjeDeli:
Občina Žužemberk, ki postaja vse bolj mednarodno prepoznavna je 27. septembra 2015 v Pregradi podpisala Pismo o nameri za podpis listine o prijateljskih odnosih oziroma o pobratenju, ki naj bi bilo podpisano v naslednjem letu.

Na nedavni prireditvi 'Branje grozdja', ki je potekala zadnji vikend v mesecu septembru v mestu Pregrada v Hrvaškem Zagorju je delegacija občine Žužemberk, ki jo je vodil župan Franc Škufca in podžupan Jože Šteingel, sodelovali pa so tudi člani Društva vinogradnikov Suha krajina, predsednik odbora za obnovo žužemberškega gradu, častni občan in prvi ambasador zweigelta Slavko Gliha ter predsednik TD Suha krajina Vlado Kostevc z ljudskimi pevkami v pokrajinskih nošah turističnega društva, ki so tudi sodelovale na povorki domačih vinogradnikov, so navdušili organizatorje te zanimive prireditve.

V mestni kavarni sta ob prisotnosti obeh podžupanov ter predsednika skupščine Občine Pregrada župana Franc Škufca in Marko Vešligaj podpisala Pismo o nameri za podpis listine o prijateljskih odnosih. S podpisom tega pisma se tudi formalno začenja prijateljsko sodelovanje na vseh področjih delovanja obeh občin, od kulturnega, športnega, kmetijskega, društvenega, šolskega, zdravstvenega gospodarskega in turizma.

Ljudske pevke v pokrajinskih nošah so na srečanju pevskih zborov in skupin 'Krapinsko zagorske županije' v cerkvi Vnebovzetja blažene device Marije, ki ji pravijo tudi 'Zagorska katedrala', navdušile zbrano občinstvo, ki je cerkev napolnilo do zadnjega kotička. Vlado Kostevc

                                                                                                                                                          

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 64
Izšla: 22.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.03.2017 | Družabni dogodki
ODPRTJE LIKOVNE RAZSTAVE KUD DOLENJSKE TOPLICE
30.03.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
29.03.2017 | Družabni dogodki
ODPRTJE LIKOVNE RAZSTAVE KUD DOLENJSKE TOPLICE
30.03.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.