Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
2°C | 14°C
torek, 28.02.2017
3°C | 15°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 15°C
četrtek, 02.03.2017
2°C | 17°C
petek, 03.03.2017
2°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 12h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
2°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Hribu pri Hinjah praznovali


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
08.03.2016      12:12
1
A A

Na Hribu pri Hinjah praznovali


Martina Šporar je 6. marca dopolnila 90 let


Deli:

Martina se je rodila na Selih pri Ratežu. Pozneje je živela na Ratežu, kjer je  preživela tudi obdobje druge svetovne vojne.  Pri štirinajstih letih je pričela delati v trgovine in se izučila za trgovko. Pri 22 letih je prišla na Hrib in se poročila. Na pogorišču domačije sta z možem zgradila novo hišo. Ko sta gradila hišo sta že pričela razmišljati o neki dejavnosti, ki bi kraju koristila. Dogovorila sta se,  da spodnji del prostora namenita trgovski dejavnosti. Pod okriljem Kmetijske zadruge sta tako omogočila odkup pridelkov  in s tem izboljšanje gmotnega položaja prebivalcem.   Do upokojitve je delala kot poslovodkinja.   

Rodila je dva sina. Na domačiji je  ostal  Franc drugi  sin Marjan pa si je zgradil hišo na Malem Slatniku. Z možem sta dočakala dve vnukinji . Po smrti moža pa se je veselila še štirih pravnukov, ki jo pomlajujejo. Vesela je, ker  sin in snaha zanjo dobro skrbita in ji  lajšata tegobe zrelih let. 

Martino  smo člani Društva upokojencev Dvor, župan Franc Škufca z delegacijo  in predsednico Faniko Pečjak KO RK  Hinje, obiskali  v  ponedeljek, dan po veselem dogodku.  V hišo nas je pospremil sin in snaha.  Slavljenka nas je sprejela z nasmehom, kar nam je dalo občutek, da kljub letom ima v sebi še vedno mladostno zagnanost. Podarili smo ji šopka in skromni darili. Ob klepetu in prigrizku smo izvedeli marsikaj iz  njene preteklosti. Kljub letom uporablja le nekaj tablet, ki jih danes predpišejo zdravniki  mlajšim od nje.  Prijeten klepet bi še kar nadaljevali če se nebi stemnilo in pričel naletavati sneg.

Ob koncu obiska smo se zahvalili za pogostitev, ji zaželeli zdravja v prihodnjih letih in zagotovili, da se kmalu ponovno srečamo.

 

Dušan Mikec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV DVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Društvo                                Upokojencev Dvor
Društvo Upokojencev Dvor Se strinjam0 Se ne strinjam0
Se opravičujem! Priimek slavljenke je Šporar.

09.03.2016 ob 19:44:52 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


DRUŠTVO UPOKOJENCEV DVOR
DRUŠTVO UPOKOJENCEV DVOR
DVOR 095
Tel:(07) 308 76 93
Suhokranjske poti
Številka: 64
Izšla: 22.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8
27.02.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.