Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Posredovanje predlogov kandidatov za sodnike ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA

| |
24.02.2016      7:54
A A

Posredovanje predlogov kandidatov za sodnike porotnikeDeli:
Okrožno sodišče v Novem mestu   je obvestilo Občino Žužemberk , da je stekel postopek za predlaganje kandidatov za sodnike porotnike, ki je objavljen v Uradnem listu RS, št. 2/16. Za Občino Žužemberk je glede na število prebivalcev možno predlagati 3 kandidate za sodnike porotnike. Komisija za mandatna vprašanja, volitve, imenovanja in priznanja bo obravnavala predloge in jih v roku posredovala na Okrožno sodišče v Novem mestu.

Naloga sodnika porotnika je sodelovati pri delu sodišča v tričlanski sodni poroti in razsojati o vsebinah iz sodnih obravnav. Mandat sodnika porotnika je 4 leta, sodelovanje v sodnih porotah pa častno in ni honorirano.

Za sodnika porotnika je lahko na osnovi 42. člena Zakona o sodiščih imenovan državljan RS starejši od 30 let, ki ni bil pravnomočno obsojen za kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti in ki je zdravstveno in osebnostno primeren za udeležbo pri izvajanju sodne oblasti ter aktivno obvlada slovenski jezik. Kandidat naj bi imel poznavanje področja dela z mladoletniki ali drugih področij.

Pri predlaganju kandidatov je potrebno izpolniti obrazec — izjava kandidata, priložiti pisno potrdilo o državljanstvu in izjavo predlaganega kandidata. Prosimo Vas, da imena kandidatov posredujete do vključno 05.03.2016, do 12. ure, na naslov: Občina Žužemberk, Grajski trg 33, 8360 Žužemberk, v zaprti ovojnici s pripisom ‘za sodnike porotnike — NE ODPIRAJ’.

Posredovanje predlogov kandidatov za sodnike porotnike
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 64
Izšla: 22.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
19.01.201 | Tečaji in delavnice
RAZLIKE MED NARAVNIMI IN INDUSTRIJSKIMI KOZMETIČNIMI IZDELKI
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.