Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
2°C | 14°C
torek, 28.02.2017
3°C | 15°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 15°C
četrtek, 02.03.2017
2°C | 17°C
petek, 03.03.2017
2°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 10h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
2°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Posredovanje predlogov kandidatov za sodnike ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA

| |
24.02.2016      7:54
A A

Posredovanje predlogov kandidatov za sodnike porotnikeDeli:
Okrožno sodišče v Novem mestu   je obvestilo Občino Žužemberk , da je stekel postopek za predlaganje kandidatov za sodnike porotnike, ki je objavljen v Uradnem listu RS, št. 2/16. Za Občino Žužemberk je glede na število prebivalcev možno predlagati 3 kandidate za sodnike porotnike. Komisija za mandatna vprašanja, volitve, imenovanja in priznanja bo obravnavala predloge in jih v roku posredovala na Okrožno sodišče v Novem mestu.

Naloga sodnika porotnika je sodelovati pri delu sodišča v tričlanski sodni poroti in razsojati o vsebinah iz sodnih obravnav. Mandat sodnika porotnika je 4 leta, sodelovanje v sodnih porotah pa častno in ni honorirano.

Za sodnika porotnika je lahko na osnovi 42. člena Zakona o sodiščih imenovan državljan RS starejši od 30 let, ki ni bil pravnomočno obsojen za kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti in ki je zdravstveno in osebnostno primeren za udeležbo pri izvajanju sodne oblasti ter aktivno obvlada slovenski jezik. Kandidat naj bi imel poznavanje področja dela z mladoletniki ali drugih področij.

Pri predlaganju kandidatov je potrebno izpolniti obrazec — izjava kandidata, priložiti pisno potrdilo o državljanstvu in izjavo predlaganega kandidata. Prosimo Vas, da imena kandidatov posredujete do vključno 05.03.2016, do 12. ure, na naslov: Občina Žužemberk, Grajski trg 33, 8360 Žužemberk, v zaprti ovojnici s pripisom ‘za sodnike porotnike — NE ODPIRAJ’.

Posredovanje predlogov kandidatov za sodnike porotnike
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!