Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 21°C
petek, 28.04.2017
8°C | 15°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vokalna skupina Mezzo je iz Bratislave ......


KULTURA

| |
17.10.2016      23:35
A A

Vokalna skupina Mezzo je iz Bratislave prinesla odlične rezultateDeli:

 

Vokalna skupina Mezzo pod vodstvom prof. Barbare Lotrič v glasbenem prostoru deluje od leta 2010. Vse od ustanovitve dalje se redno pojavljajo na koncertnih odrih in prireditvah, kjer se predstavljajo s pestro izbiro programa najrazličnejših glasbenih obdobij in zvrsti. Vse od prvega samostojnega koncerta leta 2011 redno organizirajo tematske koncerte, na katerih predstavijo svoje delo. K sodelovanju vabijo uveljavljene pevske zasedbe in instrumentaliste, s katerimi soustvarjajo glasbene večere polne zvokov slovenskih ljudskih, sodobnih slovenskih in tujih skladb, popularne ter filmske glasbe.

 V letu 2015 so pevke obeležile peto obletnico delovanja z odmevnim koncertom popularne glasbe, na katerem so moči združile z dolenjskimi glasbeniki, skladateljema Alešem Makovcem in Tomažem Burkatom ter fotografom Robertom Kokolom. Koncert in spremljajoča fotografska razstava sta imeli dobrodelno noto, vsa zbrana sredstva so bila podarjena Društvu Downov sindrom, centru za zgodnjo obravnavo Novo mesto.

Svojo kakovost izboljšujejo tudi na pevskih revijah in tekmovanjih, s katerih se vsakič vrnejo z vidnimi uvrstitvami. Eno takih se je v oktobru 2016, natančneje med 6. in 9., odvijalo v slovaški prestolnici – Bratislavi. VS Mezzo se je udeležila 4. mednarodnega zborovskega festivala Bratislava cantat 2016, kjer je nastopila kar v dveh kategorijah – ženski zbori in sakralna glasba a cappella. Kljub močni konkurenci so s tehtnim, zahtevnim in vsebinsko odličnim programom dokazale, da sodijo v sam vrh zborovskega petja. Na tekmovanju so s tehnično dovršenim petjem, s čistim in odločnim fraziranjem in lepim zvokom v dialogu s klavirjem navdušile tako mednarodno žirijo (v sestavi: prof. Zoltán Sándor, predsednik ter člana: Doc. Elena Šarayová-Kováčová, ArtD., ter Doc. Milan Kolena ArtD) kot tudi občinstvo.

Iz Bratislave so punce prinesle zlato plaketo in prvo mesto med ženskimi zbori ter srebrno priznanje v kategoriji sakralna glasba a cappella!

            Vokalni skupini Mezzo iskreno čestitam, hkrati pa se jim zahvaljujem za širjenje prepoznavnosti in odlične zastopanosti tako Slovenije kot Novega mesta na Slovaškem. Mezzo je v svoj program uvrstil tudi dela Novomeških skladateljev – pohvalno. Z razlogom so vas k sodelovanju povabili ponovno! Zato vam želim še veliko poguma, dobre volje in dobre glasbe, da ponovno zakorakate v svet in osvojite še kakšno zborovsko obarvano prestolnico.

 

Tjaša Primc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 65
Izšla: 10.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
29.04.201 | Družabni dogodki
POMLADANSKI POHOD
30.04.2017 | Družabni dogodki
Vabilo na blagoslov konj na Plešivico
29.04.201 | Družabni dogodki
POMLADANSKI POHOD
30.04.2017 | Družabni dogodki
Vabilo na blagoslov konj na Plešivico

Bodite prvi pri oddaji mnenja.