Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
7°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 17°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Slikarska kolonija 2015 v Veseli vasi


KULTURA, DOGODKI

| |
19.06.2015      00:27
A A

Slikarska kolonija 2015 v Veseli vasi


Vesela vas je sredi junija gostila 24. slikarsko kolonijo za Slovence v zamejstvu in po svetu. Zaključna slovesnost in odprtje razstave je bila v četrtek, 18. junija.


Deli:
Številne zbrane so pozdravili Alojz Iskra, predsednik Združenja Slovenske
izseljenske matice   Sergij Pelhan  in predstavnik Urada za Slovence v zamejstvu in po svetu Marjan Cukrov, ki je  izrazil vse pohvalo organizatorju v Veseli vasi  ter  priznanje Slovenski izseljenski matici za    organizacijo slikarskih kolonij.   Zbrane sta nagovorila tudi častni gost, priznani slikar France Slana  ter  kustos in mentorica   likovne kolonije  Monika Ivančič Fajfar,  ki je  slikovito  predstavila   slikarsko kolonijo na temo  »Podobe veselega časa«.  Predstavila je tudi udeležence kolonije, ki  so letos prišli iz različnih koncev sveta vse do Argentine in Indije: Marijana Gregl Bikar (Srbija), Pia Bajlo Suhy (Hrvaška), Vida Pfeifer (Nemčija), Miranda Rumina (Indija, Anglija), Amalia Pérez Molek (Argentina), Ivan Kosmos (Hrvaška), Vlasta A. Gottstein – Nadago (Nemčija), Stanka Novković (Hrvaška). Prijeten  kulturni  program je bil prepleten z igranjem mlade harmonikašice Vesne Zarabec in nagovorom  slikarja  Ivana Kosmosa, slovenskega ljubiteljskega slikarja, ki živi v Splitu.  Udeleženci enotedenske kolonije so ustvarjali na svoj način, v svojem slogu in  s svojimi slikarskimi sredstvi. Ogledali so si bližnjo in dalnjo okolico  z  ajdovško planoto,   Žužemberk, Dvor , Novo mesto in Belo krajino, kjer so v Semiču obiskali priznanega čebelarja Mirka Pavlina.  v Semiču.  Po aktivnem tednu so se sprostili še v Termah Dolenjske Toplice in se seznanili z odličnimi sprostitvenimi programi. Urednik

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 65
Izšla: 10.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
29.04.201 | Družabni dogodki
POMLADANSKI POHOD
30.04.2017 | Družabni dogodki
Vabilo na blagoslov konj na Plešivico
29.04.201 | Družabni dogodki
POMLADANSKI POHOD
30.04.2017 | Družabni dogodki
Vabilo na blagoslov konj na Plešivico

Bodite prvi pri oddaji mnenja.