Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.03.2017

pretežno jasno
Ponoči bo deloma jasno z občasno povečano koprenasto oblačnostjo.
4°C | 18°C
nedelja, 26.03.2017
4°C | 13°C
ponedeljek, 27.03.2017
-2°C | 16°C
torek, 28.03.2017
1°C | 22°C
sreda, 29.03.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Petek, 24.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kulturniki z novim vodstvom


KULTURA, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
26.03.2016      11:48
A A

Kulturniki z novim vodstvomPredsednica KD Dvor  Vesna Može (levo) in tajnica  Jadranka Meglen.Foto: S.Mirtič
Predsednica KD Dvor Vesna Može (levo) in tajnica Jadranka Meglen.Foto: S.Mirtič
Deli:

Člani Kulturnega društva Dvor smo se v četrtek, 17. marca 2016, zbrali na letnem Občnem zboru. Na veselje vseh, je potekal v večnamenski dvorani na Dvoru, ki je bila do sedaj zaprta za vsakršno koli dejavnost.

S sicer kratkih dnevnim redom, je Občni zbor potekal konstruktivno. Pregledali smo realizacijo lanskih dogodkov, potrdili finančni plan društva in izbrali nove predstavnike člane društva. Sedaj že bivši predsednik, Bogdan Murn, je za novo predsednico predlagal Vesno Može, za tajnico društva Jadranko Meglen, posle blagajnika pa bo še vedno opravljala Tanja Plut. Predlog je bil soglasno sprejet.

 Preteklo leto smo bili v društvu zelo dejavni. Najodmevnejši dogodek je bila marčevska slavnostna prireditev ob 60. letnici obstaja Kulturnega društva Dvor.  Prireditev je potekala v prostorih EPC Železolivarne na Dvoru. Z bogatim kulturnim programom so sodelovali člani Mešanega pevskega zbora, Vokalna skupina Dvorjani, otroci iz Osnovne šole Dvor, podmladek KD Dvor s kratko igro, harmonikaši ter literati društva upokojencev Dvor. Namen, da prireditev postane večgeneracijska, s čim več domačimi društvi – je uspel!

Pohvalimo se lahko tudi s tradicionalnim »Pohodom po poti Janeza Kmeta« ki vsako leto privede vse več pohodnikov od blizu in daleč. Tudi za naše najmlajše nismo pozabili, saj smo organizirali, sedaj že tradicionalno, pustno rajanje za otroke.

Člani Mešanega pevskega zbora Dvor in Vokalna skupina Dvorjani so se v letu 2015 odzvali povabilu in popestrili s petjem dogodke: Občni zbori društev, prireditve, proslave, družabna srečanja, sodelovali so na božičnih koncertih, na literarnih večerih, na občinskem prazniku, peli v domovih za starejše, na poroki, na osebnih jubilejnih praznikih v domačem kraju, okolici in širom po Sloveniji. Zbor ima pripravljenih v programu veliko slovenskih ljudskih in umetnih pesmi za različne priložnosti in celovečerne koncert. Prepevajo pesmi  Foersterja, Premrla, Pahorja, Simonitija, Ipavca, Šoupala, Danga, Kumra in drugih. Izbor pesmi je izredno ubran in pritegne mnogo ljubiteljev zborovskega petja. Vse to jim daje veliko potrditev in vzpodbudo za njihovo nadaljnje delo.

 Vse člane Kulturnega društva Dvor veže prijateljstvo, skupno druženje v prostem času in delati dobro  za domači kraj. Načrti za v prihodnje so in z zagonom, ki ga kažemo, ni bojazni, da nam ne bi uspelo!

 Če čutite podobno kot mi in imate željo po sodelovanju se nam pridružite! Veseli bomo novih članov!

 Jadranka Meglen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 64
Izšla: 22.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.03.2017
Danes ni dogodkov.
26.03.201 | Družabni dogodki
11. POHOD PO POTI JANEZA KMETA
29.03.2017 | Družabni dogodki
ODPRTJE LIKOVNE RAZSTAVE KUD DOLENJSKE TOPLICE
30.03.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
26.03.201 | Družabni dogodki
11. POHOD PO POTI JANEZA KMETA
29.03.2017 | Družabni dogodki
ODPRTJE LIKOVNE RAZSTAVE KUD DOLENJSKE TOPLICE
30.03.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.