Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.12.2016

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, dopoldne bo po nekaterih nižinah megla ali nizka oblačnost. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 8, na Primorskem do 12 stopinj C.
0°C | 8°C
sreda, 07.12.2016
-5°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-3°C | 10°C
petek, 09.12.2016
-1°C | 10°C
sobota, 10.12.2016
0°C | 11°C
Opozorila
Torek, 6.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Predstavniki in župani dolenjskih občin ......


DOGODKI, EVROPSKI PROJEKTI

| |
21.10.2015      14:48
A A

Predstavniki in župani dolenjskih občin obiskali EXPO 2015 v MilanuDeli:

V okviru predstavitve Slovenije na svetovni razstavi EXPO 2015, ki poteka od 1. maja do 31. oktobra v Milanu se je v času med 11. in 20. oktobrom svetovni javnosti v Slovenskem paviljonu predstavila tudi destinacija Dolenjska, Bela krajina in Kočevsko-ribniška, s svojo raznoliko in pestro turistično ponudbo.

Na pobudo Mestne občine Novo mesto in koordinatorja predstavitve regije JV Slovenije Razvojnega centra Novo mesto so župani in predstavniki občin JV Slovenije, med katerimi je bila tudi delegacija Občine Žužemberk, ki sta jo zastopala Dušan Papež, predsednik odbora za gospodarstvo, kmetijstvo, turizem…in Vlado Kostevc, v sredo izvedli dvodnevno ekskurzijo v Milano. Poleg znamenitosti Milana so si ogledali tudi svetovno razstavo EXPO 2015, ki se letos predstavlja pod sloganom »Hrana za planet, energija za življenje«.

V slovenskem paviljonu je po vodenem ogledu potekala še predstavitev novih smernic turističnega razvoja Jugovzhodne Slovenije, ki jih je predstavil direktor RC Novo mesto Franci Bratkovič. Te temeljijo na iskanju skupnih točk v skupnem sodelovanju in povezovanju pod novim imenom Turizem Dolenjske Bele krajine in Kočevsko-ribniške. Temu mnenju so se pridružili tudi župani, podžupani in predstavniki sodelujočih občin, ki so izpostavili kulturno in naravno dediščino, ki jo lahko s projekti, pri katerih vsi dobimo, skupno predstavimo in postanemo prepoznavna turistična destinacija najprej znotraj Slovenije, nato pa še izven naših meja.Vlado Kostevc

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!