Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
8°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
2°C | 20°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
8°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Župnijska Karitas na Brezju


VERSKE

| |
20.06.2016      13:32
A A

Župnijska Karitas na Brezju


Ob letošnjem narodnem romanju starejših, bolnih in invalidnih na Brezje, ki je bilo že 48. po vrsti, smo tudi člani župnijske Karitas iz Zreč v soboto 18. junija organizirali svoje tradicionalno romanje. Velik avtobus je bil skoraj premajhen, da bi se romanja lahko udeležili vsi, ki so si tega želeli.


Deli:

Ob pravočasnem prihodu na Brezje, smo si vsi lahko poiskali sedež, tako na trgu pred cerkvijo, kakor tudi v cerkvi ali pa v senci dreves v parku. Najprej smo sodelovali pri molitvi rožnih vencev in petju. Imeli smo priložnost za sveto spoved. Ob 10. uri smo sodelovali pri slovesni sveti maš, katero je daroval mariborski nadškof in metropolit, msgn. Alojzij Cvikl. Vsak je lahko prejel tudi bolniško maziljenje. Po dobrem kosilu v bližnji gostilni, smo vrnili v cerkev. Množica preko 4500 ljudi se je medtem že razšla, tako, da je vsak od nas imel dovolj časa in priložnosti za osebno molitev pri milostni podobi brezjanske Matere Božje. Med potjo proti domu smo se ustavili v Brdu pri Kranju, kjer smo si ob prijazni besedi vodiča ogledali prekrasen park z dvema jezeroma in od zunaj tudi vse protokolarne in pomembne zgodovinske objekte ter izvedeli marsikaj pomembnega, česar še nismo vedeli.   

 

Marija Kovačič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJSKA KARITAS ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJSKA KARITAS ZREČE
ŽUPNIJSKA KARITAS ZREČE
ŠOLSKA CESTA 1
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.201 | Družabni dogodki
BUDNICA GODBE ZREČE - 1.maj 2017
01.05.201 | Družabni dogodki
BUDNICA GODBE ZREČE - 1.maj 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.