Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
2°C | 13°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 15°C
ponedeljek, 24.10.2016
4°C | 19°C
torek, 25.10.2016
9°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Velika razstava Turistično olepševalnega ......


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
30.09.2016      8:25
A A

Velika razstava Turistično olepševalnega društva Straniceotroci na ogledu Velike razstave TOD Stranice
otroci na ogledu Velike razstave TOD Stranice
Deli:

Štiri razstave v Kulturnem domu Stranice so v eni sami Veliki razstavi povezale krajane Stranic z dobrotami narave.

Člani Turistično olepševalnega društva Stranice so se preizkusili tudi v predstaviti pomembnega člena prehranjevalne verige človeštva. Člani društva so s posebnim vabilom povabili tudi otroke od prvega do četrtega razreda osnovne šole iz okoliških šol Slovenske Konjice, Zreče, Vitanje, Frankolovo in Stranice.

Razstava Od zrna do kruha je prikazovala žitarice kot osnovno surovino,  orodja za žetev in mletje na osnovi pogona mlinskega kolesa, ki ne obremenjuje narave. Več vrst iz žitaric pridobljenih polizdelkov kot surovine za prehrambene izdelke je bilo možno videti v ekološko prijaznih vrečah.  Bilo je razstavljenih več deset vrst prehrambenih izdelkov, ki so jih pripravile in donirale članice ter prijatelji društva. Več vrst kruha, potic, peciva, celo loparnic je šibilo mizo ob kateri so se ustavljali številni obiskovalci. Čebelarsko razstavo so poleg več raznovrstnih izdelkov medu, namazov in za zdravje pomembnih drugih produktov krasile tudi čebele. Možno jih je bilo videti v živo v za ta namenjenem panju. Življenje kakor tudi delo čebel ter pomen v celostni naravni verigi je obiskovalcem približal tudi na hudomušen način izkušen čebelar. Vinarska razstava je bila namenjena predstavitvi našega lepega v svetovnem merilu poznanega okolja za tovrstne produkte. Orodja, ki so nekdanjim vinarjem služila kot pripomoček za pridelavo okusne kapljice, so bila za nekatere obiskovalce pravi izziv za ugotavljanje njihovega namena. Sadjarska razstava je bila prava paša za oči. Bilo je razstavljenih več deset vrst starih in novih sort jablan predvsem iz domačega okolja. Raznovrstni produkti narave so krasili tudi Zeliščarsko razstavo. Marsikateri obiskovalec je spoznal namen zelišč, ki se lahko uporabljajo v prehrani ali celo kot alternativa zdravljenja. Gobarska razstava se je glede na trenutno stanje rezultatov v naravi lahko vseeno bahala s številnimi raznovrstnimi gobami in drugo domiselno dekoracijo. Opaziti je bilo celo jesenske gobane. Gobe ki imajo vonj in okus po raznovrstnih začimbah so bile za obiskovalce posebej zanimive. Marsikdo je tudi izmenjal izkušnje s strokovnjakom, ki pozna več sto vrst gob. Na koncu razstavne poti so lahko obiskovalci poizkusili dobrote ki so jih izdelali donatorji kruha, peciva, medenih izdelkov, sadja, sokov, vina,….le gob ni bilo na preizkušnji.

Vsak posameznik je lahko skozi razstavo tudi poglobil pomen povezanosti človeka z naravo.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zreče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Pohorsko srce
Številka: 14
Izšla: 09.06.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
23.10.2016 | Družabni dogodki
Srečanje starejših krajanov Stranice
23.10.2016 | Družabni dogodki
Otvoritev rekonstrukcije ceste Koroška vas
23.10.2016 | Kultura
Koncert zborovskega petja "PESMI PRIJATELJEVANJA"
29.10.2016 | Turizem
Krompirjeve počitnice v Termah Zreče
29.10.2016 | Turizem
4. Uniturjev savna fest
30.10.2016 | Družabni dogodki
Predstavitev vinske kleti P&F Jeruzalem Ormož
22.10.2016 | Šport
Pohod Bohinjske planine
22.10.201 | Ostalo
Humanitarna akcija Drobtinica
22.10.2016 | Kultura
Literarni večer Jaz mam en stari znucan koš
23.10.2016 | Družabni dogodki
Srečanje starejših krajanov Stranice
23.10.2016 | Družabni dogodki
Otvoritev rekonstrukcije ceste Koroška vas

Bodite prvi pri oddaji mnenja.