Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
8°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
2°C | 20°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
8°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Tri dni sončnega ropotanja v Zrečah


KULTURA, TURIZEM, DRUŠTVA

| |
15.06.2015      21:48
A A

Tri dni sončnega ropotanja v Zrečah


Za nami je že 8. Ropotanje v Starih Zrečah v organizaciji Društva godbenikov Zreče, Občine Zreče in LTO Rogla – Zreče, GIZ, ki je po besedah organizatorjev letos bilo najbolj obiskano ravno na petkovem rock ropotanju. Za hrano in pijačo je bilo poskrbljeno s strani tamkajšnjih gostincev. Seveda pa so pri sami izvedbi sodelovali tudi številni sponzorji in prostovoljci.


Vesela druščina pod odrom.
Vesela druščina pod odrom.
Deli:

Pohorska tržnica in pohorska cokla

Ob 20. uri se je pričela zabava za mlade. Najprej je nastopila skupina Avantgarda za njo 500 m, kot gostja večera pa je tokrat navdušila Nina Pušlar. V sobotnem popoldnevu je sodelovalo tudi Turistično društvo Zreče saj je pripravilo sklop dogodkov Pohorskega popoldneva pod Roglo. Obiskovalci so se tako lahko ustavili na Pohorski tržnici in si pobliže ogledali ali pa okušali izdelke blagovne znamke Rogla ter tudi izdelke drugih ponudnikov. Letos so se prvič na ropotanju predstavljali: Gostišče Smogavc, Čebelarstvo Kamenik, Polsteni izdelki Mojca Potnik Šonc, Coklar Martin Mumelj, Žganjekuha Vahter, Fužinar d.o.o. in Društvo zeliščarjev Smetlika Zreče. Na velikem odru so nastopili še trije harmonikarji, in sicer Rudi Lenart iz Ljubečne ter brata Matej in Jernej Kangler iz okolice Loč. Vsi trije so se uvrstili v finalno tekmovanje za Pohorsko coklo, ki bo potekalo 25. julija na Resniku.

 

Pester sobotni popoldan

Tudi člani zreškega ZŠAM-a so bili zelo dejavni, ne le da so pazili in urejali promet pred šotorom, poskrbeli so tudi, da so si obiskovalci lahko ogledali muzejsko zbirko ozkotirne železniške proge. Prav tako pa so nam sporočili letošnjega zmagovalca 3. Vzdržljivostnega vzpona na Golek. Zmagovalec in domačin Franci Kotnik je v 6 urah kar 10 krat osvojil Golek. Skupaj pa je v vzponu tekmovalo 15 udeležencev. V drugem delu popoldneva se je pričela revija narodno zabavnih ansamblov. Ravno ko so na oder prišli člani ansambla Štirje kovači so se jim iznenada pridružile na odru tudi dekleta iz Slov. Bistrice, ki so se tako veselile dekliščine svoje prijateljice bodoče neveste. Tako so skupaj zaigrali poskočno vižo, oboji pa so vsekakor navdušili tudi gledalce v šotoru.  Na Ropotanje pa so prišle tudi kmečke žene iz Jakoba, ki so se tekom dneva potepale po naših krajih. Zvečer pa so na odru nastopili še Toti Štajerci ter poskrbeli za veselo druženje.

 

Nedeljska maša in glasba pihalnih orkestrov

Nedeljski dopoldan se je ob 11. uri pričel s sveto mašo, okoli pol dveh pa se je začel koncert pihalnih orkestrov od blizu in daleč. Poleg zreških godbenikov so nastopili še: Mladinski pihalni orkester Glasbene šole Slov. Konjice, KD Pihalni orkester Šentjur, Frajhajmska godba iz Šmartnega na Pohorju, Društvo Kraška pihalna godba iz Sežane in MarktkapelleAspang iz Avstrije. Poskrbljeno je bilo tudi za otroke, ki so se lahko zabavali v zabaviščnem parku ne daleč stran od šotora.Prav tako pa je kot vsa leta do sedaj vozil v soboto in nedeljo tudi panoramski vlak. Letošnjo Ropotanje se je zaključilo ob zvokih ansambla Saše Avsenika, vodenje prireditev pa je v dveh dnevih odlično opravila Ana Hren.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LTO Rogla-Zreče, GIZ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.201 | Družabni dogodki
BUDNICA GODBE ZREČE - 1.maj 2017
01.05.201 | Družabni dogodki
BUDNICA GODBE ZREČE - 1.maj 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.