Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
3°C | 16°C
sobota, 29.10.2016
2°C | 17°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 17°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Srčkova pot vas vabi


TURIZEM, OSTALO

| |
22.09.2015      10:51
A A

Srčkova pot vas vabiDeli:

Člani PD Zreče so v preteklih dneh nadomestili stare in uničene smerne table, namestili uničene panoje, zamenjali polomljene količke in očistili Srčkovo učno pot na celotni trasi. Srčkova učna pot so uredili leta 2012. V pot so povezani elementi naravne in kulturne dediščine v Zrečah. Pot je krožna in meri 10,1 km in omogoča poljuben vstop in izstop. Srčkova učna pot poteka mimo 13 naravnih in kulturnih znamenitosti Zreč in ima torej kar trinajst učnih postaj, kjer so postavljene tudi informativno-izobraževalne table.

Učne postaje so:

• Uvodna postaja

• Park

• Potok

• Bunker iz 2. svetovne vojne

• Jezero

• Pavlakova jama

• Izletniška kmetija Ančka

• Lovno tehnični objekt

• Kamnolom/Golek

• Razgledna točka

• Tehniški muzej

• Forma viva

• Cerkev

• Šola

 

POTEK POTI:

Pot se začne pri Termah Zreče, s tablo, ki prikazuje potek celotne poti, ki je dolga 7,2 km, v kolikor pa se povzpnemo še na Golek, je le ta dolga kar 10,1 km. Nadaljujemo preko parka, kjer lahko občudujemo različne ptičje hišice, do spodnjega dela jezera. Od tu se lahko podamo do bunkerja iz druge svetovne vojne, se nato vrnemo k zgornjemu delu jezera in nadaljujemo mimo »Pavlakove jame« do izletniške kmetije Ančka. Tu si lahko ogledamo tudi lovsko prežo, nato pa pot nadaljujemo do kamnoloma in razgledne točke (nad Obvozno cesto pri vodohramu), kjer lahko obnovimo znanje o načinih orientacije v naravi. Naslednji zanimivi točki na naši poti sta tehniški muzej in likovna dela pod oznako »forma viva« (nastala v letih 1973-1978). Zadnji dve značilnosti sta še 2 cerkvi (Sv. Egidija in vstalega Zveličarja) ter osnova šola Zreče. Tu lahko s potjo zaključimo, lahko pa se seveda vrnemo na izhodiščno točko (pri Termah).

 

 

Člani Planinskega društva si želijo, da čim dlje ostane takšna kot je sedaj, seveda zaradi  našega zadovoljstvo in zadovoljstvo obiskovalcev. (Urška Firer)

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zreče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Pohorsko srce
Številka: 14
Izšla: 09.06.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.