Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo precej jasno, nekaj več oblačnosti bo predvsem v severovzhodnih krajih. Po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, ob morju okoli 8 stopinj.
3°C | 18°C
nedelja, 30.10.2016
7°C | 15°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 12°C
torek, 01.11.2016
1°C | 10°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

3. obletnica "Smetlike"


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
28.08.2016      16:04
A A

3. obletnica "Smetlike"Deli:

Pred tremi leti so se trije ljubitelji narave, sicer tudi lovci in gobarji ter dobri poznavalci zdravilnih rastlin, vprašali kakšno je zanimanje o ustanovitvi zeliščarskega društva na področju zreške občine. Konec avgusta 2013 so pripravili ustanovni sestanek in že na prvem srečanju se je novemu društvu pridružilo 40 članov in članic. Večina je že ob ustanovitvi društva  izrazila željo po druženju, skupnem prepoznavanju rastlin,  učenju in širjenju znanja o zdravilnih rastlinah. Danes nas je že več kot 100 članov in glavni namen društva je vsekakor druženje  ob spoznavanju, nabiranju in predelavi zdravilnih zelišč v naši bližnji in širši okolici. V jesensko zimskem času pa organiziramo tudi delavnice in predavanja. Spomladi, poleti in v zgodnji jeseni  se družimo v naravi in na strokovnih ekskurzijah, kjer si naberemo znanja, ter zelišč za lastno uporabo in seveda tudi za potrebe društva, saj naš namen je ponovno prebuditi zavedanje o pomenu zelišč in dišavnic v vsakdanji rabi.

Tudi obletnica »smetlike« je dan, ki nas združuje. Na sprehodu po pohorskih planjavah  smo si  ogledali   naravna rastišča smetlike, jerebike, brusnice, borovnice in arnike. Zaključili smo z druženjem ob kosilu v hotelu Natura na Rogli, potem je sledil poučno šaljiv program, ki ga je pripravila naša članica Magda Pipenbaher, po slavnostni torti pa smo še zaplesali ob zvokih harmonike. Želim se zahvaliti vsem članom in članicam, ki s svojo pozitivno energijo prinašajo v društvo prav prijetne trenutke. Društvo smo mi vsi, kakšno pa bo, je odvisno od nas vseh, naših dejanj in prizadevanj. Delovanje našega društva temelji na prostovoljnem delu in to nam bogati naše bivanje.

 

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO ZELIŠČARJEV SMETLIKA ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Pohorsko srce
Številka: 14
Izšla: 09.06.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.