Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
2°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
8°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Blagoslov asfaltirane ceste in maša pri sv. ......


LOKALNE SKUPNOSTI, VERSKE

| |
27.09.2016      13:05
A A

Blagoslov asfaltirane ceste in maša pri sv. Martinu ZlakovaDeli:

Blagoslov asfaltirane ceste do cerkve sv. Martina

V nedeljo je bilo na Zlakovi zelo slovesno, kajti ob letošnjem jubilejnem letu sv. Martina – 1700. obletnici njegovega rojstva – je cesta do cerkve sv. Martina dobila asfaltno podlago.

Cerkveni pevski zbor sv. Egidij je uvodoma zapel slovensko himno.

Preden so župan občine Zreče, mag. Boris Podvršnik, predsednik Krajevne skupnosti Zreče, Slavko Kejžar, zreški župnik Peter Leskovar in nekdanji zreški kaplan Gusti Raščan prerezali trak in tako tudi formalno odprli cesto, je Ivan Podgrajšek povedal, da je novi asfalt na cesti že atestiran, saj je po njem do same cerkve že zapeljal avtobus vernikov, kar se doslej še ni nikdar zgodilo.  Pred leti je že bil asfaltiran kratek del ceste in velika želja vseh je bila, da se asfaltira celoten del v dolžini 400 metrov. S pomočjo KS Zreče, Občine Zreče in krajanov Zlakove se je to tudi zgodilo. Govornika na slovesnem odprtju ceste župan občine Zreče mag. Boris Podvršnik in predsednik KS Zreče Slavko Kejžar sta pohvalila sodelovanje krajanov, še posebej lastnikov zemljišč. Posebej sta se zahvalila Ivanu Podgrajšku, ki je bil največji pobudnik te akcije.

Zreški župnik Peter Leskovar je blagoslovil cesto, po kateri so se nato podali vsi zbrani in šli ob molitvi v procesiji peš do cerkve. Sledila je sveta maša, ki jo je ob somaševanju daroval Gusti Raščan, ki je zdaj v Slovenj Gradcu in v navdušujoči pridigi poudaril,  da se je potrebno prizadevati na mir na svetu. 

Po maši je bila še pogostitev za vse zbrane. Lep sončen dan je tej slovesnosti in pridobitvi ter pogostitvi še polepšal prijeten dogodek ob cerkvi sv. Martina in se tako zapisal v zgodovino Zlakove.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KATOLIŠKO KULTURNO DRUŠTVO ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.201 | Družabni dogodki
BUDNICA GODBE ZREČE - 1.maj 2017
01.05.201 | Družabni dogodki
BUDNICA GODBE ZREČE - 1.maj 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.