Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
-3°C | 15°C
ponedeljek, 01.05.2017
1°C | 16°C
torek, 02.05.2017
2°C | 16°C
sreda, 03.05.2017
1°C | 16°C
četrtek, 04.05.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vrhunski uspeh izlaškega borca Tilna Zajca!


ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
14.01.2014      17:46
A A

Vrhunski uspeh izlaškega borca Tilna Zajca!


Tilen Zajc je osvojil bronasto medaljo v Saint Petersburgu v Rusiji, kjer je potekalo mednarodno tekmovanje SportAccord World Combat Games. Osvojil je zgodovinski uspeh v kickboxingu v disciplini point-fightinga in ponesel svoje ime in ime izlaškega kluba Pon Do Kwana v svet!


Modri Tilen v borbi
Modri Tilen v borbi
Deli:

Vrhunski uspeh izlaškega borca Tilna Zajca!


Od 18. do 26. oktobra 2013 je v Saint Petersburgu v Rusiji potekalo mednarodno tekmovanje SportAccord World Combat Games. Gre za mednarodni multi športni dogodek borilnih športov in borilnih veščin, katerega namen je približati te športe svetovni javnosti in se izvaja pod pokroviteljstvom Mednarodnega olimpijskega komiteja.

 

Najboljši tekmovalci iz vseh petih celin so se bodo pomirili v 15. borilnih veščinah, športih kot so kickboxing, karate, judo, rokoborba, taekwondo, box, sabljanje, Aikido,  Jujitsu, Kendo, Muaythai, Sambo, Savate, Sumo, Wushu. V devetih dneh tekmovanja so podelili 135 kompletov medalj.

 

Iz Slovenije, se je na povabilo organizatorja, tekmovanja v kickbox-u udeležil Tilen Zajc iz kluba Pon Do Kwan Izlake skupaj s trenerjem Srečkom Rozmanom.  

 

Tilen je v četrt finalu suvereno premagal azijskega prvaka iz Iraka rezultatom 11:0 in se uvrstil v zgodovinski pol finale. Tako je Slovenija prvič v kratki zgodovini borilnih iger imela predstavnika v bojih za medalje. Tilen Zajc se je v pol finalu srečal s starim znancem svetovnim prvakom iz Madžarske. V prvi in tretji rundi je bil naš šampion popolnoma enakovreden nasprotnik, a je žal v zadnji rundi starejši madžarski borec naredil preveliko razliko v točkah in na koncu zmagal. Kljub porazu je to izjemen in zgodovinski uspeh za slovenski kickboxing in sicer bronasta medalja mladega Tilna Zajca v point fightingu člani do 74 kg na drugih SportAccord svetovnih borilnih igrah.

 

To je do sedaj največji dosežek Tilna Zajca z Izlak. Tako izjemnega dosežka ne bi bilo brez trdega dela in budnega očesa trenerja Srečka Rozmana.

 

Tilen Zajc je tako postal ponos izlaškega kluba Pond Do Kwan in vseh članov! Dokazal je, da sodi v sam vrh svetovne elite in prva medalja v kickboxingu na Svetovnih borilih igrah v St.Petersburgu je na Izlakah! Čestitamo Tilen, čestitamo Srečko!

 

MaV
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zagorje ob Savi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!