Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

delno oblačno
Popoldne bo v zahodni in osrednji Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, na vzhodu pa delno jasno. Ponekod na zahodu je možen občasen rahel dež. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C.
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
19°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Vrhniški upokojenci v Rovinj in okolico


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
14.06.2014      18:18
A A

Vrhniški upokojenci v Rovinj in okolicoDeli:

Vroč in soparen dan se nam je obetal za naš izlet proti Rovinju. Z vsakim naslednjim postankom je bilo bolj vroče, ko smo stopali iz prijetno hladnega avtobusa. Vozili smo se po obalnih krajih od Umaga proti Limskem zalivu in tisti, ki že nekaj časa niso potovali tod,so ugotavljali, da se je spremenila podoba krajev. Nove gradnje,  novi rondoji in urejenost, skratka Istra se močno razvija in živi od letnega turizma.

 

Zapeljali smo se v Limski zaliv, pričakovali kavico ali pijačo in se kaj kmalu odpeljali naprej  proti Rovinju, ker ni bilo odprto še nobeno gostišče. Limski fjord je 9 km dolg potopljeni del Limske doline, od tam dalje pa ostaja  suha dolina, ki se zajeda globoko v Istro.

 

V Rovinju nas je čakal lokalni vodič, ki nas je popeljal po mestu in na vzpetino k cerkvi sv. Eufemije, od koder je lep razgled na mesto in otoke. Rovinj velja za eno najlepših istrskih mest. Zanimivo je staro mestno jedro, veliko je zgodovinskih znamenitosti iz ilirskih, rimskih in beneških časov, pa lepi parki in obilo raznih ponudb in ogledov privablja turiste. Domačini se že krepko pripravljajo na turistično sezono, ravno ta dan pa so z navdušenjem čakali nogometno tekmo z Brazilijo. Tovarna cigaret še vedno prinaša mestu kar veliko denarja. Čas je bil še za osvežilno pijačo ali sladoled, ker je bilo zares vroče.

 

Na poti proti notranjosti Istre so se začeli kopičiti oblaki in med močnim nalivom smo iz avtobusa opazovali mestece Motovun, ki je zgodovinska in izletniška točka, poznana pa tudi po filmskem festivalu. V Istrskih toplicah smo si napolnili želodce, zadihali v svežini in prisluhnili predstavitvi njihovega hotela in vseh dejavnosti, ki jih ponujajo gostom. Kot pravijo, želijo ponuditi gostom vse, kar je naravnega, zdravilni izvir naravne mineralne vode pa je bogat z žveplom in pomaga pri zdravljenju revme.

 

Še postanek v Buzetu smo naredili in vzpon nekaterih na ogled starega dela mesta s cerkvijo in lepim razgledom po okolici. Tu stoji ohranjen eden najlepših istrskih vodnjakov.

 

Ob sproščenem klepetu, zahvalah in pohvalah vodniku Bojanu in vozniku, smo bili dokaj kmalu na Vrhniki.

 

Zapisala: Ivanka Sluga    

Foto: Janez Cerk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.201 | Tečaji in delavnice
VSAKO JUTRO VRELEC MLADOSTI
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
GOZDNE URICE ZA MLADE
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
ZAČETNI PLESNI TEČAJ DRUŽABNIH PLESOV
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TIHA STRAST
24.04.201 | Tečaji in delavnice
VSAKO JUTRO VRELEC MLADOSTI
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
GOZDNE URICE ZA MLADE
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
ZAČETNI PLESNI TEČAJ DRUŽABNIH PLESOV
27.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: LEGO BATMAN FILM 3D
27.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: POTOVANJE ČASA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.