Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 7h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Najboljša literarna ustvarjalka Vrhničanka ......


KULTURA, TURIZEM

| |
17.05.2015      7:07
A A

Najboljša literarna ustvarjalka Vrhničanka Sara


Vrhnika, 16. maj – Lani jeseni se je začel prvi Literarni triatlon v katerem s združili moči Društvo pisateljev Slovenije ter trije zavodi (Zavod za turizem in kulturo Žirovnica, Javni zavod Trubarjevi kraji in Zavod Ivana Cankarja Vrhnika). Mlade – zadnjo triado osnovne šole – so povabili naj sodelujejo s pisanjem poezije, proze in »raziskovalnega« eseja, dela naj pa izhajajo iz osebne refleksije in intimnega doživljanja pomena treh velikanov slovenske kulture: Prešerna, Trubarja in Cankarja.


Deli:

V Žirovnici so že lani predstavili zmagovalce poezije, letos spomladi v Rašci zmagovalne esejiste, na Vrhniki pa so se predstavili pisci proznih del. Zbranim so jih po pozdravnih besedah direktorja Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika Boštjana Koprivca prebrali Ana Štalec, Sara Bradeško, Jan Šraj Miklič, Rina Jurjevčič, Izza Obal in Iza Šraj Miklič. Tričlanska strokovna žirija, ki je ocenjevala pisne prispevke in interpretacijo del, se je odločila, da je najbolj izvirno delo Rine Jurjevčič, sledila sta ji prozi Jana Šraja Mikliča in Sare Bradeško. Ker je bila slednja med finalisti na predhodnih  področnem tekmovanju, je postala tudi absolutna zmagovalka prvega Literarnega triatlona.
Kot je povedal Igor Likar iz Društva slovenskih pisateljev, je namen tekmovanja spodbujanje mladih k ustvarjanju in raziskovanju literatov, hkrati pa tu kulturni turizem in medgeneracijsko sodelovaje. V vseh primerih, v Žirovnici, Rašci in na Vrhniki, so si namreč mladi in njihovi starši ogledali še rojstne oziroma spominske hiše velikanov slovenske kulture. Hkrati je to bil tudi prvi dogodek na nastajajoči Slovenski pisateljski poti. Likar želi, da bi postal triatlon tradicionalen in da bi se vanj vključile še druge slovenske regije, še zlasti na primer Primorska, kjer »domuje« Srečko Kosovel.
Prireditev v Cankarjevi knjižnici na Vrhniki je vodil Miha Brajnik, kulturno sta ga s kitarskimi solo točkami obogatila Julija Slovša in Tilen Zrnec, učenca Glasbene šole Vrhnika.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.