Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
0°C | 15°C
torek, 28.03.2017
1°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Najboljša literarna ustvarjalka Vrhničanka ......


KULTURA, TURIZEM

| |
17.05.2015      7:07
A A

Najboljša literarna ustvarjalka Vrhničanka Sara


Vrhnika, 16. maj – Lani jeseni se je začel prvi Literarni triatlon v katerem s združili moči Društvo pisateljev Slovenije ter trije zavodi (Zavod za turizem in kulturo Žirovnica, Javni zavod Trubarjevi kraji in Zavod Ivana Cankarja Vrhnika). Mlade – zadnjo triado osnovne šole – so povabili naj sodelujejo s pisanjem poezije, proze in »raziskovalnega« eseja, dela naj pa izhajajo iz osebne refleksije in intimnega doživljanja pomena treh velikanov slovenske kulture: Prešerna, Trubarja in Cankarja.


Deli:

V Žirovnici so že lani predstavili zmagovalce poezije, letos spomladi v Rašci zmagovalne esejiste, na Vrhniki pa so se predstavili pisci proznih del. Zbranim so jih po pozdravnih besedah direktorja Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika Boštjana Koprivca prebrali Ana Štalec, Sara Bradeško, Jan Šraj Miklič, Rina Jurjevčič, Izza Obal in Iza Šraj Miklič. Tričlanska strokovna žirija, ki je ocenjevala pisne prispevke in interpretacijo del, se je odločila, da je najbolj izvirno delo Rine Jurjevčič, sledila sta ji prozi Jana Šraja Mikliča in Sare Bradeško. Ker je bila slednja med finalisti na predhodnih  področnem tekmovanju, je postala tudi absolutna zmagovalka prvega Literarnega triatlona.
Kot je povedal Igor Likar iz Društva slovenskih pisateljev, je namen tekmovanja spodbujanje mladih k ustvarjanju in raziskovanju literatov, hkrati pa tu kulturni turizem in medgeneracijsko sodelovaje. V vseh primerih, v Žirovnici, Rašci in na Vrhniki, so si namreč mladi in njihovi starši ogledali še rojstne oziroma spominske hiše velikanov slovenske kulture. Hkrati je to bil tudi prvi dogodek na nastajajoči Slovenski pisateljski poti. Likar želi, da bi postal triatlon tradicionalen in da bi se vanj vključile še druge slovenske regije, še zlasti na primer Primorska, kjer »domuje« Srečko Kosovel.
Prireditev v Cankarjevi knjižnici na Vrhniki je vodil Miha Brajnik, kulturno sta ga s kitarskimi solo točkami obogatila Julija Slovša in Tilen Zrnec, učenca Glasbene šole Vrhnika.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.