Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 11.12.2016

pretežno oblačno
Popoldne se bo oblačnost od jugozahoda širila v osrednjo Slovenijo. V severnih in vzhodnih krajih bo še precej jasno. Čez dan bo ponekod zapihal zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 stopinj C.
0°C | 7°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 7°C
torek, 13.12.2016
-1°C | 1°C
sreda, 14.12.2016
-1°C | 7°C
četrtek, 15.12.2016
0°C | 4°C
Opozorila
Nedelja, 11.12.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Na zlato Vrhniko … na lepše


TURIZEM

| |
19.10.2015      13:52
A A

Na zlato Vrhniko … na lepše


Vrhnika je bila zopet v središču pozornosti – tako na razglasitvi nagrad Dnevnikova izvidnica kot tudi pri televizijskih gledalcih.


Deli:

V petek, 16. oktobra, so bile na Gospodarskem razstavišču podeljene nagrade letošnje akcije Dnevnikova turistična izvidnica. In Vrhnika je osvojila kar dve prvi mesti! Ena od nagrad je našemu prečudnemu kraju pripadla na podlagi ocenjevanja 'prikritih' tujih turistk, ki sta Vrhniko obiskali konec julija, druga pa je temeljila na oceni strokovne komisije. Cankarjevo mesto se po novem tako ponaša z nazivom ''Turistom najprijaznejši kraj''. Na svečani podelitvi nagrad je povezovalka programa, Marjana Grčman, urednica TV oddaje Na lepše in članica strokovne komisije, Vrhniko izpostavila kot občino, ki med vsemi sodelujočimi največ obeta.

Vrhniški turizem se je sicer v zadnjih mesecih večkrat proslavil. Poleg obeh nagrad Dnevnikove izvidnice je Vrhnika v septembru prejela tudi nagrado WEBSI Spletni prvak 2015 v kategoriji Turizem in prosti čas, opazili pa so nas tudi domači in tuji novinarji ter pisci blogov. Objavljenih je bilo kar nekaj prispevkov o našem prečudnem kraju, v petek, 16. oktobra, pa ste si lahko na RTV SLO 1 ogledali oddajo Na lepše, katere del je bila tudi Vrhnika. Snemalna ekipa z Marjano Grčman na čelu, ki jo je spremljala predstavnica Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika, se je ustavila v Cankarjevi hiši, obiskala butično pražarno Escobar, se podala na Planino nad Vrhniko in spoznala vrhniško pivovarno Človeška ribica (Human Fish Brewery). Televizijskim gledalcem se je Vrhnika predstavila z zgodbami, ki turiste in obiskovalce vabijo in pritegnejo – z zgodbami o kulinaričnih užitkih in z zgodbami tradicije, ki so posredovane na sodoben način. Vsi tisti, ki ste oddajo na rednem sporedu zgrešili in vsi, ki bi si jo želeli ogledati ponovno, lahko na spletni strani Visit Vrhnika med novicami najdete povezavo do prispevka.
JF

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
12.12.2016 | Kultura
Gledališki abonma in Izven: TRIO
13.12.2016 | Kultura
Razstava ZIMSKA PRAVLJICA
13.12.2016 | Kino
Kino Vrhnika: NOČNO ŽIVLJENJE
13.12.2016 | Kino
Kino Vrhnika: NOČNO ŽIVLJENJE
14.12.2016 | Družabni dogodki
Frogsmas
19.12.2016 | Kultura
JONAS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.