jasno

Vrhniški košarkarji zmagovito v novo sezono

| |
20.10.2015      19:05

V soboto, 17.10., se je začel 1. krog 4. slovenske košarkarske lige. Domača ekipa se je pomerila proti novincu v tem tekmovanju, ekipi KK Žoltasti Troti iz Novega mesta. Letos se je ekipa iz manjše dvorane OŠ Ivana Cankarja preselila v večjo dvorano OŠ Antona Martina Slomška, kjer bodo igrali vse domače tekme.

Klemen Brglez v akciji.

Ne glede na to, da je gostujoča ekipa novinec v tem tekmovanju, so sestavili močno zasedbo, tako da je bilo težko predvideti, kaj se bo dogajalo na igrišču. Domača ekipa je tekmo začela z naslednjo postavo: Drašler, Kos, Novak, Gostiša in Homovec. Začetek tekme so vrhniški košarkarji začeli popolno. Z odlično in raznovrstno igro v napadu so pridno polnili koš nasprotnika, medtem ko v obrambi nasprotniku prvih 5 minut sploh niso dovolili do koša. Po 1. četrtini je bil tako rezultat 26:11 v korist domačih košarkarjev. Tudi v drugi četrtini so domači nadzirali potek tekme, tako da se je do polčasa razlika še nekoliko povečala, rezultat ob polčasu pa je bil 44:25.

V začetku 2. polčasa pa so domači igralci nekoliko popustili, dosegli sicer prvi koš, nato pa se je stroj malce zaustavil. Preostale koše smo v tej četrtini dosegali le s črte prostih metov, nasprotnik se je v tem delu približal na 12 točk zaostanka. Tudi v zadnji četrtini je bilo napeto, Troti so se približali na vsega 6 točk zaostanka in kazalo je na napeto končnico. Domači so na koncu le prestavili v višjo prestavo in tekmo dobili s 70:57. Statistiko domačih so pokvarili prosti meti, saj smo jih od kar 51 poizkusov dosegli le 24.

Strelci za KK Vrhniko: Drašler 22, Brglez 16, Homovec in Gostiša po 8, Remžgar in Kos Jan po 4, Novak in Savić po 3, Koncilija 2.

Izjave po tekmi

Matic Vidic (trener KK Vrhnike):

Tekmo smo odlično začeli ter si takoj nabrali visoko prednost. To se je v nadaljevanju izkazalo za ključno stvar, saj smo se v drugem polčasu v napadu ustavili, česar pa gostje niso uspeli izkoristiti. Najpomembneje je, da smo tekmo dobili in s tem prebili led v letošnji sezoni. Na srečo morje zgrešenih prostih metov danes ni zahtevalo davka. Čaka nas še nekaj dela tako v obrambi, kot tudi v napadu. Vsem igralcem čestitke za borbenost, številnim gledalcem pa za obisk.