Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vrhnika gostila derbi državnih reprezentanc


ŠPORT

| |
09.01.2017      10:58
A A

Vrhnika gostila derbi državnih reprezentanc


Vrhnika, 8. januar – V Slomškovi športni dvorani sta se v futsalu pomerili državni reprezentanci U21 Slovenije in Slovaške, v kateri so bili naši prepričljivo boljši od gostov (6:1). Športni dogodek je bil zaznamovan še z nastopi domačinov, saj v slovenski reprezentanci nastopajo kar trije člani iz vrhniškega futsal kluba Zavas.


Deli:

Nedvomno si del zmage lahko lasti tudi Vrhnika, predvsem zaradi odličnega vratarja Nejca Berzelaka iz FK Zavas, ki so ga nasprotniki premagali samo enkrat. Kot je povedal po tekmi, je za debitantski nastop v dresu reprezentance imel nekaj treme, a zaradi dobrih priprav, se je vse odvilo tako, kot je bilo načrtovano. »Zelo sem zadovoljen tako z našo predstavo kot s svojim nastopom. Nasprotnik je bil dober, a tokrat smo mi imeli boljšo realizacijo kot on.« Podobno je menil njegov klubski kolega Aljaž Končan, ki ga je selektor reprezentance Tomislav Horvat ravno tako poklical na zbor. »Seveda so bili pred tekmo drugačni občutki kot sicer, ker gre vendarle za moj prvi reprezentančni nastop. Pokazalo se je, da je reprezentančni nogomet nekaj drugega kot ligaška tekmovanja, kvaliteta je nedvomno zelo visoka. Tako da se tega veselim, ker vem, da bom v znanju oziroma tehniki napredoval.« Najdaljši staž od "Vrhničanov" ima v reprezentanci Benjamin Tušar, ki ima reprezentančni dres oblečen že poldrugo leto. »Na prijateljski tekmi v Škofji Loki smo s Slovaki igrali 2:2, a če bi bili mi boljši v realizaciji golov, bi bil rezultat veliko višji – podoben kot je bil danes, ko smo se pokazali v pravi luči.«
Športni dogodek je organiziral vrhniški futsal klub Zavas. »V našem klubu smo zelo ponosni, da lahko gostimo mlade upe slovenskega futsala. Veseli nas, da se je Nogometna zveza Slovenije odločila, da gostiteljstvo ponudi nam. Z dobro organizacijo dogodka smo dokazali, da lahko na nas računajo tudi v bodoče,« je povedal Boštjan Erčulj iz FK Zavas. Hrkati so dogodek izkoristili še za dobrodelnost – vstopnina v višini 1 evro je romala v sklad za nakup novega gola na asfaltnem igrišču pred Slomškovo šolo. Hkrati je organizator med gledalce – bilo jih je okoli 300 – z žrebom razdelil tudi nekaj praktičnih nagrad svojih sponzorjev.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČREDA
21.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Pošast Moli
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La

Bodite prvi pri oddaji mnenja.