Vrhničani ugnali vodilne Štajerce

| |
16.03.2015      12:40
1

Vrhnika, 14. marec – Državno prvenstvo v futsalu za ekipe U19 se počasi zaključuje. Minuli vikend so se med seboj v četrtfinalu spopadali najboljši pari vzhoda in zahoda. Vrhničani (Futsal klub Zavas), drugouvrščeni v skupini »zahod«, so v Slomškovi dvorani gostili prvouvrščeno ekipo »vzhoda« iz Ozmeca in jo premagali s 7:3.

Štajerski nasprotniki, lanski državni podprvaki, imajo na lestvici boljšo statistiko (nič porazov, en remi, FK Zavas pa 3 poraze), zato so jih Vrhničani sprejeli s spoštovanjem, a že kmalu se je pokazalo, da le niso tako nevaren nasprotnik. Prvi polčas so po napaki nasprotnikove obrambe Vrhničani zaključili z golom prednosti (3:2). Drugi polčas so gostje kmalu izenačili, a s tem se je polnjene vrhniške mreže zaključilo. Povod igre je bil v rokah gostiteljev, piko na i pa je minuto in pol pred koncem dodal domači vratar, ki je izpred svojega gola poslal žogo naravnost v nasprotnikovo mrežo. Dvesto gledalcev se je drlo od navdušenja in topotalo po tribuni, razen peščice gostujočih navijačev, ki so dvorano morali zapustiti sklonjenih glav.

Kot so povedali v klubu, niso računali na zmago, a sreča je bila očitno na strani pogumnih: »Fantje so zelo borbeni, kar je naša velika prednost pred nasprotniki. Konec tedna nas čaka povratna tekma na Štajerskem. Ne bom napovedoval rezultata, vsekakor pa bomo stopili na njihov parket s previdnostjo,« je po tekmi dejal direktor kluba Boštjan Erčulj.
Z morebitno zmago oziroma neodločenim izzidom s primernim številom danih golov v gosteh (igra se po ligaškem sistemu), bi se Vrhničani prebili med prve štiri, kar so bile na začetku sezone še mokre sanje. Naj spomnimo, da je Futsal klub Zavas zaživel šele lansko jesen, a očitno je delo trenerja in nekdanjega reprezentanta Mileta Simeunoviča obrodilo zelo dobre rezultate. Tako dobre, da sedaj stojijo celo na pragu svojih sanj. Kaj se bo iz tega izcimilo, bomo izvedeli konec tedna na povratni tekmi proti Ozmecu. Baje organizator že pripravlja avtobusni prevoz za domače navijače…

Gašper Tominc, foto: GT video: FK Zavas

Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!