10°C
5°C

Uspešni vrhniški atleti

Ekipa atletov ASŠD Vrhnika v kategoriji pionirji U16 peta v Sloveniji.

25. 4. 2015 se je v Kopru odvijalo Ekipno prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U16. Kot zanimivost naj omenim, da se atletskih tekmovanj na Atletskem stadionu Bonifika mladi atleti radi udeležujejo, saj jim pri dosežkih mnogokrat pomaga veter v hrbet in tako padajo rekordi - osebni in državni. Tokrat so bili prisotni tudi atleti ASŠD Vrhnika.

Glede na to, da ekipa vrhniških atletov ni tako številčna kot ekipe drugih klubov in društev je dosegla odlično uvrstitev – peto mesto. Zbrali so 5111 točk. Štafeta 4 x 100 m, postava Tadej Tinta, Nik Poličnik, Rok Skvarča in Žan Dobrovoljc, je z drugim mestom prinesla 824 točk. Drugi je bil tudi Rok Skvarča, ki je skočil 1,60 m in priboril  ekipi 622 točk. Tretji so bili z metom krogle Matic Dobrovoljc s 651 točkami, Žan Dobrovoljc v teku na 300 m z 853 točkami in Nik Poličnik s tekom na 100 m z 882 točkami. Tadej Tinta je v daljino skočil 5,33 m  in  se uvrstil na peto mesto ter zbral 630 točk. Prav tako je bil peti Rok Kramarič, ki je s tekom na 3000 m nabral 649 točk.

Kot edina predstavnica ekipe ženskega spola je Iza Obal s prvim mestom na 100 m ASŠD Vrhnika prinesla 847 točk.