Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 11.12.2016

pretežno oblačno
Danes se bo oblačnost od jugozahoda širila v osrednjo Slovenijo. V severnih in vzhodnih krajih bo še precej sončno z jutranjo meglo. Čez dan bo ponekod zapihal zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 stopinj C.
-3°C | 7°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 7°C
torek, 13.12.2016
-1°C | 1°C
sreda, 14.12.2016
-1°C | 7°C
četrtek, 15.12.2016
0°C | 4°C
Opozorila
Nedelja, 11.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Športnica Vrhnike 2015 postala Ajda Opeka


ŠPORT

| |
24.01.2016      19:36
A A

Športnica Vrhnike 2015 postala Ajda Opeka


Vrhnika, 22. januar – Športnik Vrhnike 2015 je postala Ajda Opeka, državna prvakinja v ciklokrosu, sicer tudi dobitnica zlate plakete.


Ajda Opeka, športnica Vrhnike 2015
Ajda Opeka, športnica Vrhnike 2015
Deli:

Ajda je lani v kategoriji žensk od 30 do 50 let zasedla prvo mesto skupno v ciklokrosu, prvo mesto v Pokalu Slovenije, prvo mesto v ciklokrosu Petanjci - državna prvakinja, ter prvo mesto v cestnem kolesarstvu - tudi državna prvakinja. Med večjimi dosežki velja omeniti še 3. mesto na svetovnem amaterskem prvenstvu na Danskem. Ti rezultati so jo po mnenju Kolesarske zveze Slovenije okronali z nazivom najboljše amaterske kolesarske Slovenije. Njeni rezultati ostajajo mejnik ženskega kolesarstva v Sloveniji.

Poleg Ajde so zlato plaketo prejeli še Iza Grom, Špela in Liza Urbančič (vse tri navijaška skupina Žabice), avtomobilist Boštjan Avbelj, smučar Štefan Hadalin, kolesar Borislav Skubic in paraolimpijka v balinanju Brigita Grom. Posebno priznanje je prejel Janez Barbo, športni pedagog, pobudnik ustanovitve smučarskega društva na Vrhniki in njegov prvi predsednik. 

Na prireditvi, ki jo je pripravila Športna zveza Vrhnika, so podelili tudi srebrne in bronaste plakete ter pohvale. Prejemniki so jih prejeli iz rok športnikov, ki so pustili pečat tudi v širšem slovenskem ali celo svetovnem merilu: Miroslav Cerar, Jože Šlibar, Alenka Bikar in David Nagode. Zbrane, bilo jih je za polno dvorano v Cankarjeve domu, so nagovorili tudi podpredsednik Državnega zbora Primož Hainz, župan Stojan Jakin in predsednik športne zveze Gvido Mravljak. Vsi so si bili enotni, da je šport ena redkih tem, ki še združuje Slovence. 

Izbor priznanj je pripravila posebna komisija v sestavi: Zdenka Dežman, Boštjan Koprivec, Vid Drašček, Matjaž Justin in Jan Zaletel. Posamezne točke med podelitvami so oblikovali različni lokalni posamezniki ali skupina bodisi iz sveta športa bodisi iz glasbenega področja. 

Gašper Tominc

 

Srebrno plaketo so prejeli: 

Nives Verbič in Matjaž Mihevc, rally; Šolsko športno društvo Log-Dragomer (Anja Turk, Ingrid Sever, Ajda Sedlar, Jan Zadravec, Anže Zadravec, Ines Macanović, Ida Grom), ekipa trap Strelskega društva Vrhnika (Denis Vatovec, Anže Macur, Igor Macur).

 

Bronasto plaketo so prejeli: 

Rok Skvarča (Športno društvo Vrhnika), skok v višino; Izza Obal (Športno društvo Vrhnika), tek; Ožbe Kuhar (Gimnastično društvo Vrhnika) – skok z male prožne ponjave; Jan Zalar (NK Bravo in ŠD Sent) – nogomet; Meta Dobrovoljc (Strelsko društvo Vrhnika) – zračna puška; Mojca Rus (Strelsko društvo Vrhnika) – zračna puška; ekipa zračna puška – veteranke Strelskega društva Vrhnika (Mojca Rus, Benjamina Rudolf,  Katarina Jilek); Žabice OŠ Antona Martina Slomška Vrhnika: Saša Smrtnik, Liza Šteblaj, Ajda Miklavčič, Zoja Vučko, Manca Sokič, Eva Golob, Ela Mikulan, Zala Krvina, Oriana Angeli, Vita Kuret

 

Pohvale so prejeli:

Sibila Leskovec, Rok Kramarič, Nik Poličnik, Matic Dobrovoljc, Luka Podobnik, Miha Podobnik, Maša Gabršček, Ajda Garbajs, Pika Grušovnik, Urša Troha, Nina Žižmond, Denali Bajrektarević, Klemen Grmek, Sabrina Marija Japelj, Zoja Notersberg, Lovro Zamejc, Nika Železnik, Maša Eržen, Rok Mušič, Anja Verbič, Ela Grom, Veronika Cvelbar, Tian Abdaković.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
12.12.2016 | Kultura
Gledališki abonma in Izven: TRIO
13.12.2016 | Kultura
Razstava ZIMSKA PRAVLJICA
13.12.2016 | Kino
Kino Vrhnika: NOČNO ŽIVLJENJE
13.12.2016 | Kino
Kino Vrhnika: NOČNO ŽIVLJENJE
14.12.2016 | Družabni dogodki
Frogsmas
19.12.2016 | Kultura
JONAS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.