Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
6°C | 21°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prvi mož planincev ostaja Šušteršič


ŠPORT

| |
24.02.2015      9:42
A A

Prvi mož planincev ostaja Šušteršič


Vrhnika, 21. februar – Preko 180 članov Planinskega društva Vrhnika se je zbralo na rednem letnem občnem zboru, kjer so se seznanili z opravljenim delom, potrdili načrte za prihodnost in izvolili novo – staro vodstvo. Tako na čelu društva naslednja štiri leta ostaja Jože Šušteršič, a kot je bilo slišati, naj bi bilo že dogovorjeno, da ga po mandatu zamenja pripadnica ženskega spola.


Prejemniki priznanj Akcije Mladi planinec
Prejemniki priznanj Akcije Mladi planinec
Deli:
Minulo leto je bilo za pohodnike specifično, saj so si zaradi žleda in velikokrat tudi zavoljo slabega vremena, morali pošteno beliti lase, kateri cilj bi si izbrali za planinski podvig oziroma so nekateri pohodi celo odpadli. Poleg slabih vremenskih razmer pa je letu 2014 dala pečat petdeseta obletnica Mladinskega odseka, kar je slovesno obeležil lani jeseni pri zavetišču na Planini. Ob tej priložnosti so izdali spominske razglednice iz taborov in namenske majice, izkupiček od prodaje (ki še vedno poteka), pa bo šel za financiranje izdaje biltena. Sicer pa so bili člani mladinskega odseka tudi tisti, ki so s petjem poskrbeli za veseli uvod v začetek občnega zbora.
Po pozdravu predsednika društva Šušteršiča, so svoja poročila podali vodje odsekov in pohodnih skupin. Tako je bilo s strani Mladinskega odseka slišati, da so lani med drugim prejeli tudi najvišje priznanje – Mladina in gore, ki ga podeljuje Mladinska komisija Planinske zveze Slovenije. Markacijski odsek je imel zelo veliko dela, saj je tisti, ki med drugim skrbi tudi za urejenost planinskih poti. Motorne žage so zaradi posledic žleda pele 624 delovnih ur, a še vedno so poti, ki niso urejene oziroma so nekatere zaradi slabe dostopnosti in velikega obsega žledoloma pod vprašajem – če bodo sploh še kdaj odprte. Vodniški odsek se je lani okrepil za dva nova vodnika, ki sta takoj poprijela za delo. Tega ne manjka, kajti v 650-članskem društvu deluje kar sedem pohodniških skupin: Veseli Triglavci, Lintverni, Triglavke, Zimzeleni, Cekinčki, Sončki in Barjani. Nekatere skupine organizirajo mesečne pohode, druge redkeje. Kot je bilo razbrati iz poročil, v skupinah veje prešerno razpoloženje, številni pa izkoristijo pohode ne samo za rekreacijo in spoznavanje novih krajev, marveč tudi za spoznavanje naravoslovnih posebnosti. Vsem je bilo skupno tudi to, kar smo že omenili uvodoma, da so nekateri pohodi zaradi neprehodnih poti odpadli ali pa so poskrbeli za alternativno: predavanje ob diapozitivih.
Člani društva so sprejeli še nova pravila društva, ki so usklajena s krovno panožno zvezo in potrdili novo vodstvo društva za naslednja štiri leta. Ta je tako rekoč isto kot do sedaj: Jože Šušteršič – predsednik, Damjana Miklavčič in Janez Petrič – podpredsednika, Polona Verbič – tajnik in Petra Dobrovoljc – blagajničarka. 13 članski upravni odbor sestavljajo večinoma vodje oziroma predstavniki odsekov in skupin. V sklepnem delu zbora so podelili še društvena priznanja in priznanja Planinske zveze Slovenije, društvo pa so nagovorili tudi predstavniki občine, drugih društev in regijskega meddruštvenega odbora.
Sicer pa planinsko društvo v naslednjih letih čaka ponovno delovna akcija, kajti kot je bilo slišati po koncu občnega zbora, načrtuje prenovo zavetišča na Planini. Adaptacija naj bi šla v smeri povečanja in boljše funkcionalnosti objekta, dokončana pa naj bi bila do 60. obletnice društva, to je do 2020.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TIHA STRAST
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
ŽIVEL 1. MAJ V STAREM MALNU
07.05.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF 3D
07.05.2017 | Kino
Kino Vrhnika: NISEM TVOJ ZAMOREC
07.05.2017 | Kino
Kino Vrhnika: VELIKANKA
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MALI ŠEF
30.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TIHA STRAST
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
ŽIVEL 1. MAJ V STAREM MALNU
02.05.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ZAJČJA ŠOLA: VARUHI ZLATEGA JAJCA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.