Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pohod na Snežnik


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
19.03.2017      14:50
A A

Pohod na SnežnikDeli:

Kot že zadnjih nekaj let zapored, smo se Veseli Triglavci tudi letos podali na pohod na Snežnik (1796 m). Ob 7. uri zjutraj se nas je 17 pohodnikov odpravilo proti omenjenemu cilju. Sončni žarki so nas spremljali po poti do Ilirske Bistrice, kjer smo spili prvo jutranjo kavico. Z avtobusom smo se nato zapeljali do Sviščakov. Pogled na sam vrh pobeljen s snegom nam je dal vedeti, da potrebujemo dodatno opremo, primerno za zimski pohod. S parkirišča smo se po poti odpravili skozi vikend naselje, nato pa nas je planinska steza vodila skozi gozd, z rahlim vzpenjanjem proti samem vrhu. Na poti navzgor smo srečevali pohodnike, ki so se že vračali v dolino in nas opozarjali na slabe vremenske razmere in ledene ploskve tik pod vrhom. Nastal je dvom, ali bomo sploh uspeli osvojiti vrh. No, in ker zna burja globoko pokazati svoje zobe, kar smo občutili na lastni koži, se nas je večina odločila za vrnitev, le tisti najbolj pogumni Triglavci pa so vseeno tvegali in se prebili do vse do vrha. Burja pa nam v tem dnevu ni uspela vzeti tistega najlepšega dela: pogleda na najvišje vrhove Gorskega Kotarja in Istre, Julijskih Alp, Kamniško Savinjskih Alp, Karavank in morje. Pri Planinskem domu na Sviščakih smo si tisti, ki nas je pregnala burja, privoščili malce daljši počitek, od tam pa smo se vsi skupaj odpravili proti domu, kamor smo prispeli v popoldanskih urah.

Besedilo: Branka Gutnik

Foto: Jože Školč
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.