Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.02.2017

oblačno
Danes bo delno jasno, občasno ponekod pretežno oblačno. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13 stopinj C.
1°C | 9°C
sreda, 22.02.2017
0°C | 11°C
četrtek, 23.02.2017
6°C | 12°C
petek, 24.02.2017
8°C | 13°C
sobota, 25.02.2017
2°C | 8°C
Opozorila
Torek, 21.2.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
9°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Osvojili smo Slemenovo špico s Tamarja


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
27.10.2013      14:21
A A

Osvojili smo Slemenovo špico s TamarjaSrečni in veseli na vrhu Slemenove špice
Srečni in veseli na vrhu Slemenove špice
Deli:

Če bi v enem stavku opisali sobotni izlet, bi lahko rekli, da se je pravljično število planincev (9) odpravilo v pravljično dolino, kjer se narava vsa nališpana spravlja k počitku. Na pot smo krenili zgodaj, ko je že kar mrzlo in na poti do doma v Tamarju nas je tiste brez rokavic kar pošteno zazeblo. Zato se je še bolj prilegel čaj, saj smo si na njem lahko ogreli premrle prste. Prijazen oskrbnik nam je naštel, kakšne vse dobrote bodo na voljo ob povratku in nam so se že cedile sline.


Po kratkem postanku smo nadaljevali po poti, ki nas je po strmem začetnem delu vodila najprej po redkem gozdu in nato čez melišče. Vzdolž cele poti smo lahko občudovali impozantne stene, predvsem krasni Jalovec, poskusili pa tudi poimenovati vsak vrh. Z melišča pod Mojstrovko so nas zvedavo opazovali gamsi. Še krajši vzpon po pašnikih in že smo prišli na Sleme. Pričakala nas je množica obiskovalcev, tako dvo- kot štirinožnih, ki so izkoristili enega zadnjih tako lepih koncev tedna. In pa krpice snega, posejane vse naokrog. Tu smo si privoščili postanek in malico, nato pa nadaljevali do vrha.


Tu pa smo bili priča dogodku, ki si ga bomo vsi zagotovo najbolj zapomnili. Ob našem prihodu sta bila na vrhu tudi oče in hči, ki sta se fotografirala s samosprožilcem. V tistem je sunek vetra odpihnil aparat v dolino, oče pa se je brezglavo vrgel za njim. Na srečo na tisti del vrha, kjer je vsaj še nekaj grmovja, tako da se mu je uspelo ujeti za veje, pri čemer si je izpahnil ramo. Naši fantje so mu pomagali zlesti na varno, človek pa si v šoku ni pustil niti pomagati. Šele na poti proti Vršiču je šok toliko popustil, da se je zavedel groznih bolečin in sprejel tableto in Viktorjevo ponudbo, da ju pelje, saj sta imela avto na Vršiču, hči pa še ne zna voziti. Naključje je hotelo, da sta z Viktorjem sovaščana.


Ostali smo se v okrnjenem številu vračali na izhodišče. Pot je bila v zgornjem delu kar zoprna, saj je na steptanem snegu oziroma blatu drselo. Okolica pa nepozabno lepa, okrašena z zaplatami snega, pokritimi z macesnovimi iglicami, kar je sneg delalo rjavega. Enako ozaljšana je bila tudi Pavlina frizura. Do strmega dela spusta se je sneg na srečo že porazgubil, občudovali pa smo lahko planince, ki so se spuščali z Jalovca.


Čez Grlo nas je Jože vodil tako pozorno in spretno, da se je pot zdela čisto enostavna. Od vsega doživetega pa nas je apetit kar nekako minil in pri domu smo si privoščili samo pijačo in klepet. Nato smo se po sprehajalni poti vrnili do avtov.


Besedilo: Onja Svit

Foto: Jože Školc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 445
Izšla: 30.01.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 21 22 23 24 25 26 27 28 1 2
21.02.2017
Danes ni dogodkov.
23.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRGOVSKI POTNIK
24.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: JOHN WICK 2
25.02.2017 | Družabni dogodki
Veseli pust v Starem malnu
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: SNEŽNA KRALJICA 3 : OGENJ IN LED
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DEŽELA LA LA
01.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
23.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRGOVSKI POTNIK
24.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: JOHN WICK 2
25.02.2017 | Družabni dogodki
Veseli pust v Starem malnu
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: SNEŽNA KRALJICA 3 : OGENJ IN LED
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DEŽELA LA LA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.