Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 6 stopinj C.
2°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 23°C
petek, 31.03.2017
7°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Novaka zamenjal Šušteršič


ŠPORT

| |
25.02.2013      21:17
1
A A

Novaka zamenjal Šušteršič


Vrhnika, 22. februar – Planinsko društvo Vrhnika ima novega predsednika, to je Jože Šušteršič, ki je zamenjal dosedanjega Romana Novaka, slednji pa je postal častni predsednik društva. Občni zbor je zaznamovalo še izglasovanje ukinitve ene od pohodnih skupin, kar se je zgodilo prvič v polstoletni društveni zgodovini.


Deli:

Roman Novak se je v desetih letih predsedovanja dokazal predvsem kot izredno dober gospodar in organizator. Društvena komisija za priznanja je zapisala, da je »daleč presegel vsa pričakovanja«. Pod njegovim mandatom je pri zavetišču na Planini potekala izgradnja stolpa, vgradnja nove cisterne za vodo in čistilne naprave, po novem je povečana moč fotovoltaičnih celic, obnovljena je elektrifikacija, ustanovljeni so bili novi društveni odseki, članstvo pa se je še enkrat povečalo. Kot so še zapisali, je društvo z njim preseglo lokalne meje in postalo razpoznavno tudi v širšem slovenskem okolju. Njegov naslednik, Jože Šušteršič, je napol v šali dejal, da je Novak postoril tako veliko, da se bodo pod njegovim mandatom nekoliko bolj predajali planinarjenju kot gospodarjenju.
Občni zbor, ki je minil v klasičnem prebiranju poročil opravljenega dela v minulem letu in nizanju načrtov za prihodnost, je zaznamovala tudi ukinitev ene od pohodniških skupin, saj je med vodstvom skupine in upravnim odborom društva prišlo do nepremostljivih razlik. Prisotni so na občnem zboru večinsko potrdili, da se skupina Veseli Triglavci ukine. Kot je kasneje dejal Šušteršič, mu je žal tega dogodka in upa, da se bo skupina nekoč ponovno vzpostavila.
Sicer pa je društvo lani imelo 675 članov, na enodnevnih izletih pa se je v celem letu podalo kar 2712 pohodnikov. Leto je zaznamoval še odkup dela zemljišča na Planini od turističnega društva, izgradnja male čistilne naprave, povečanje moči fotovoltaike in obnova elektrifikacije.
Več v Našem časopisu.
(gt, foto: gt) 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Edi Tomšič
Edi Tomšič Se strinjam0 Se ne strinjam0
Pozdravljeni.
Kratek in jedrnat opis dogajanja na občnem zboru PD Vrhnika. Črno piko na občni zbor pa so dali sami člani sedaj že starega UO PD Vrhnika. Nepremostljive razlike niso tako velike kot se vidi v kolikor bi se našla oseba katera bi bila sposobna popeljati društvo v sedanji čas. Veseli Triglavci smo se želeli pogovarjati vendar z celotnim UO in ne samo z posamezniki kateri so krojili usodo PD Vrhnika. Ne bi bilo napačno v kolikor bi g. Gašper Tominc vzpostavil stik z skupino Veseli Triglavci in poslušal ter zapisal tudi njihovo stran celotne zgodbe.
Lep planinski pozdrav
Edi Tomšič

04.03.2013 ob 16:51:44 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.03.2017
Danes ni dogodkov.
30.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: POVEDKA O JEZERU
01.04.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MESEČINA
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.