0°C

Na podlagi profesionalnega in predanega dela ......

| |
05.07.2016      10:31

Na podlagi profesionalnega in predanega dela trenerjev so vrhniški atleti tudi junija na tekmovanjih želi uspehe

Pospravili so kar nekaj medalj in uspelo se jim je uvrstiti med deseterico

Tjaša Železnik, ki je iz AS Vrhnika prestopila h Kronosu in spada v kategorijo mlajših mladink, je iz Nove Gorice, kjer je potekal Atletski pokal Slovenije za člane in članice, prinesla dve bronasti medalji. Tekla je v štafetah 4 x 400 m in 4 x 100 m. Pri štafeti 4 x 100 m ji je pomagala klubska prijateljica, ki je bila prej tudi članica AS Vrhnika, Martina Jan. Martina Jan se je za skok v daljino uvrstila na sedmo mesto.

Iza Obal, atletinja AS Vrhnika, ki spada v kategorijo mlajših mladink, je bila v teku na 100 m šesta, v teku na 200 m pa deseta.

Izjemen dan za vrhniške atlete je bil 11. 6. 2016. Sibila Leskovec, bivša atletinja AS Vrhnika, Tjaša Železnik in Iza Obal so bile na podlagi rezultatov iz državnih tekmovanj izbrane, da se udeležijo Četveroboja reprezentanc mlajših mladincev (Češka, Madžarska, Slovenija, Slovaška). Iza je bila trikrat tretja v teku na 100 m, 200 m in v štafeti 100-200-300-400 m. S kolegicami, ki so z njo tekle v štafeti so postavile državni rekord. Tjaša Železnik je v teku na 400 m tekla 57,14. S tem časom je pristala na šestem mestu in dosegla normo, ki ji bo omogočala nastop na Evropskem prvenstvu za mlajše mladince v Tbilisiju. Sibila Leskovec je bila v teku na 100 m čez ovire sedma.

Ostali vrhniški atleti so se ta dan odpravili na miting v Kranj, kjer so tekmovali v vseh kategorijah od U10 pa do članov.

Ivan Šraj je za tek na 60 m dobil zlato medaljo. Dve srebrni medalji je pritekel Tadej Tinta na 100 m in 300 m. Prav tako je srebrno medaljo dobil Rok Kramarič, ki je tekel na 600 m. Eva Božič je tekla na 100 m, Ivana Kramarič na 200 m in Rok Šraj Miklič na 60 m. Vsi trije so bili četrti. Iza Šraj Miklič je bila peta v skoku v daljino in osma v teku na 100 m. Martin Molk je bil šesti v teku na 600 m. Rok Skvarča je bil v teku na 300 m šesti in v teku na 100 m deseti. Žan Skvarča je bil v teku na 60 m osmi. Ivana Kramarič in Petra Pišek sta bili deseti; Ivana v skoku v daljino in Petra v teku na 60 m.

Ivan Šraj je iz Prvenstva Slovenije za pionirje in pionirke U14 in U12 prinesel dve medalji; zlato in srebrno za skok v višino in tek na 60 m, Urša Brožič pa bronasto za skok v višino.

Na prvenstvu za mlajše mladince in mladinke v Mariboru sta Iza Obal in Tjaša Železnik potrdili norme za Evropsko prvenstvo za mlajše mladince v Tbilisiju. Iza je dobila dve srebrni medalji za tek na 100 in 200 m, Tjaša pa bronasto medaljo za tek na 400 m. Matic Dobrovoljc je bil četrti v metu krogle. Rok Kramarič, Sara Dodič in Sibila Leskovec so bili šesti; v teku na 800 m, teku na 400 m čez ovire in teku na 100 m čez ovire. Tadej Tinta je bil sedmi v skoku v daljino.

Čestitke atletom in trenerjem: Sreču Železniku, Luki Drašlerju, Jerneju Feferju in Lei Železnik!