Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-8°C | 0°C
torek, 24.01.2017
-6°C | -1°C
sreda, 25.01.2017
-7°C | 0°C
četrtek, 26.01.2017
-5°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
0°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Na nočnem teku sodeloval celo predsednik ......


ŠPORT

| |
24.08.2015      13:49
A A

Na nočnem teku sodeloval celo predsednik Pahor


Vrhnika, 22. avgust – Nočni tek na Vrhniki, ki ga vsako leto organizira ŠD Agonija, je letos premikal mejnike: zaradi številčne udeležbe je potekal kar po Tržaški cesti, udeležil pa se ga je celo predsednik republike Borut Pahor. Pred tekom je potekal še kolesarski vzpon na Ulovko. Peščica junakov se je udeležila kar obeh podvigov.


Deli:

Tako imenovanega »Fondriestovega vzpona na Ulovko«, poimenovanega po glavnem sponzorju, se je udeležilo okoli sto kolesarjev. Za razliko od preteklega leta, ko je deževalo, so bili letos pogoji idealni: temperature okoli dvajset stopinj in rahlo oblačno. Za osem kilometrski vzpon s 340 metri višinske razlike je najhitrejši, Aljaž Trenta, potreboval dobrih štirinajst minut (14:26), najhitrejša kolesarka, Ajda Opeka, pa slabe tri minute več (17:17). Najboljši po posameznih kategorijah so prejeli pokale, prav vsi pa so sodelovali v žrebu za Fondriestovo kolo. Tisti, ki so bili izžrebani, a niso bili na prizorišču in s tem niso bili upravičeni do nagrade, se zagotovo lahko tolčejo po glavi. Prej po prsih kot po glavi pa se bo trkal mladenič z Zaplane, ki je domov odpeljal dragoceno kolo.

V okviru prireditve je tako kot lani potekal »tek očkov«, letos pa je bil prvič organiziran tudi šolski tek z namenom spodbujanja mladih k teku. Ni se ga udeležilo veliko tekmovalcev, a sodeč po številčnosti udeležbe v ostalih panogah tega dne, bo verjetno tudi ta pridobil na številčnosti.
Vrhunec večera je bil Nočni tek, tokrat tretji po vrsti. Slabih tristo tekačev in tekačic je izbiralo med pet in deset kilometrsko traso. Na presenečenje mnogih se je teka udeležil tudi predsednik republike Borut Pahor in s svojo prisotnostjo nehote poskrbel za novo mersko enoto teka »toliko in toliko sekund pred« ter »toliko in toliko sekund za Pahorjem«. Petkilometrsko traso je v dobrih osemnajstih minutah najhitreje pretekel Boris Beček (18:44), med nežnejšim spolom pa Ana Uršič, ki je v cilj pritekla dobro minuto za njim (19:51). Z desetkilometrskim podvigom je najhitreje opravil Rok Puhar (35:05), med dekleti pa Kristina Bele (43:20). Organizator je izbral tudi najboljše v kombinaciji teka in kolesarskega podviga. Najvišjo stopničko sta zasedla Maja Grampovčan in Matej Jakša.
Nočni tek je letos prvič potekal kar po Tržaški cesti. »Glede na število prijavljenih in na pogoje, je bila odločitev za selitev teka s Stare ceste na Tržaško, modra,« je po koncu prireditve dejal prvi mož društva Agonija in idejni oči prireditve Leon Malovrh. Dodal je, da selitev prireditve na tako »eminentno« lokacijo, kot je Tržaška cesta, številčna udeležba in celo prihod predsednika Pahorja, dajejo prireditvi izredno težo in ugled.
Celotno dogajanje, vključno s ciljem in štartom, je letos potekalo v Športnem parku Vrhnika. Poskrbljeno je bilo tudi za živo glasbo: najprej v izvedbi lokalne skupine Zsa Zsa Bizarre, kasneje pa Rockpartizani.

 

Gašper Tominc, foto: GT in Leon Novak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
27.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Dežela La La
29.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Troli
29.01.2017 | Kino
The Beatles: Osem Dni Na Teden
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
22.01.2017 | Kino
Pernata banda
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KITAJSKI ZID
22.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Skrita Lepota
26.01.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Rdeča Želva

Bodite prvi pri oddaji mnenja.