Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Danes bo povečini sončno. Zjutraj bo ponekod v severni in vzhodni Sloveniji nizka oblačnost, ki bo dopoldne razpadla. Popoldne bo oblačnost od zahoda pričela naraščati. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 17°C
sreda, 03.05.2017
5°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
6°C | 19°C
petek, 05.05.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 1.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Na nočnem teku sodeloval celo predsednik ......


ŠPORT

| |
24.08.2015      13:49
A A

Na nočnem teku sodeloval celo predsednik Pahor


Vrhnika, 22. avgust – Nočni tek na Vrhniki, ki ga vsako leto organizira ŠD Agonija, je letos premikal mejnike: zaradi številčne udeležbe je potekal kar po Tržaški cesti, udeležil pa se ga je celo predsednik republike Borut Pahor. Pred tekom je potekal še kolesarski vzpon na Ulovko. Peščica junakov se je udeležila kar obeh podvigov.


Deli:

Tako imenovanega »Fondriestovega vzpona na Ulovko«, poimenovanega po glavnem sponzorju, se je udeležilo okoli sto kolesarjev. Za razliko od preteklega leta, ko je deževalo, so bili letos pogoji idealni: temperature okoli dvajset stopinj in rahlo oblačno. Za osem kilometrski vzpon s 340 metri višinske razlike je najhitrejši, Aljaž Trenta, potreboval dobrih štirinajst minut (14:26), najhitrejša kolesarka, Ajda Opeka, pa slabe tri minute več (17:17). Najboljši po posameznih kategorijah so prejeli pokale, prav vsi pa so sodelovali v žrebu za Fondriestovo kolo. Tisti, ki so bili izžrebani, a niso bili na prizorišču in s tem niso bili upravičeni do nagrade, se zagotovo lahko tolčejo po glavi. Prej po prsih kot po glavi pa se bo trkal mladenič z Zaplane, ki je domov odpeljal dragoceno kolo.

V okviru prireditve je tako kot lani potekal »tek očkov«, letos pa je bil prvič organiziran tudi šolski tek z namenom spodbujanja mladih k teku. Ni se ga udeležilo veliko tekmovalcev, a sodeč po številčnosti udeležbe v ostalih panogah tega dne, bo verjetno tudi ta pridobil na številčnosti.
Vrhunec večera je bil Nočni tek, tokrat tretji po vrsti. Slabih tristo tekačev in tekačic je izbiralo med pet in deset kilometrsko traso. Na presenečenje mnogih se je teka udeležil tudi predsednik republike Borut Pahor in s svojo prisotnostjo nehote poskrbel za novo mersko enoto teka »toliko in toliko sekund pred« ter »toliko in toliko sekund za Pahorjem«. Petkilometrsko traso je v dobrih osemnajstih minutah najhitreje pretekel Boris Beček (18:44), med nežnejšim spolom pa Ana Uršič, ki je v cilj pritekla dobro minuto za njim (19:51). Z desetkilometrskim podvigom je najhitreje opravil Rok Puhar (35:05), med dekleti pa Kristina Bele (43:20). Organizator je izbral tudi najboljše v kombinaciji teka in kolesarskega podviga. Najvišjo stopničko sta zasedla Maja Grampovčan in Matej Jakša.
Nočni tek je letos prvič potekal kar po Tržaški cesti. »Glede na število prijavljenih in na pogoje, je bila odločitev za selitev teka s Stare ceste na Tržaško, modra,« je po koncu prireditve dejal prvi mož društva Agonija in idejni oči prireditve Leon Malovrh. Dodal je, da selitev prireditve na tako »eminentno« lokacijo, kot je Tržaška cesta, številčna udeležba in celo prihod predsednika Pahorja, dajejo prireditvi izredno težo in ugled.
Celotno dogajanje, vključno s ciljem in štartom, je letos potekalo v Športnem parku Vrhnika. Poskrbljeno je bilo tudi za živo glasbo: najprej v izvedbi lokalne skupine Zsa Zsa Bizarre, kasneje pa Rockpartizani.

 

Gašper Tominc, foto: GT in Leon Novak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.