Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
3°C | 18°C
torek, 01.05.2017
6°C | 21°C
sreda, 02.05.2017
9°C | 20°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Mladi na Sveti Trojici


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
06.12.2012      22:02
A A

Mladi na Sveti TrojiciPa smo jo osvojili
Pa smo jo osvojili
Deli:

V soboto 17.11.2012 je mladinski odsek Planinskega društva Vrhnika organiziral planinski izlet na Sveto Trojico. Pa ne to »našo« nad Vrhniko, ampak na tisto, pod katero je živel Martin Krpan. Sveta Trojica je 1106 metrov visok vzpetina v hribovju Javorniki.

Pred OŠ Ivana Cankarja se nas je zbralo 34 pohodnikov. Izpred šole smo se odpeljali z avtobusom priti Primorski. Izstopili smo malo naprej od vasi Trnje. Pot nas je najprej vodila po makadamski cesti, a smo kmalu zavili na ožjo stezico. S strumnim korakom smo po označeni poti sledili vodniku Janezu.

Klub temu, da je bila pot dolga in na nekaterih delih rahlo strma, je čas ob sproščenem pogovoru hitro minil tako, da smo v predvidenem času prispeli do vrha. Čeprav je sijalo sonce je bilo na vrhu potrebno obleči vsa oblačila, saj je močno pihalo. Med zasluženim počitkom smo pojedli malico, se igrali, v planinske dnevnike odtisnili žig ter opazovali Petelinjsko in Palško jezero.

Po končani malici in razdeljenih in ožigosanih planinskih dnevnikih smo se pred cerkvico še fotografirali in se odpravili proti dolini. V dolino smo sestopali po nekoliko daljši poti. Le ta nas je vodila mimo travnikov na katerih so se še pasle krave. Na poti smo se še nekajkrat ustavili in v daljavi opazovali Petelinjsko jezero. Naposled smo le prišli do Slovenski vasi, kjer nas je že čakal avtobus.

Fotografije z izleta si lahko ogledate na naši spletni strani – www.pd-vrhnika.si

Besedilo: Tine Turšič

Fotografije: Mladinski odsek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.