Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.03.2017

pretežno jasno
Ponoči bo deloma jasno z občasno povečano koprenasto oblačnostjo.
6°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
4°C | 12°C
ponedeljek, 27.03.2017
-1°C | 16°C
torek, 28.03.2017
0°C | 22°C
sreda, 29.03.2017
2°C | 23°C
Opozorila
Petek, 24.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kamnolom v Verdu: odprli prvi uradni enduro ......


ŠPORT

| |
16.09.2015      10:14
A A

Kamnolom v Verdu: odprli prvi uradni enduro park v Sloveniji


Verd, 15. september – Ljubitelji motokrosa oziroma enduro vožnje (kjer se daje pred hitrostjo prednost vzdržljivosti) bodo poslej lahko prišli na svoj račun v kamnolomu na Verdu. Lokalno športno društvo je namreč odprlo prvo, edino uradno v Sloveniji, kilometer dolgo enduro progo z različnimi ovirami, navpičnimi strminami in klanci, ki ga je premierno preskusila slovenska enduro reprezentanca.


Deli:

Kilometer dolga trasa ima tri zahtevnostne stopnje. »Tisti, ki so prepričani v svoje znanje, bodo izbrali najdaljšo traso z največjimi klanci in strminami, tisti z malo manj znanja pa krajši varianti, primerni njihovim sposobnostim,« je pojasnil Aljoša Grom iz ŠD Verd. »Progo smo delali kar nekaj časa, večkrat smo nekateri stvari tudi prestavili, podrli in zgradili nekoliko drugače nazaj. Sedaj upam, da je proga dobra in da jo bodo ljubitelji bencinskih hlapov z veseljem uporabljali.« Severin Sajevec je ob Gromu še eden tistih, ki so gonilna sila društva. »Pred pol leta se je začela uresničevati naša dolgoletna želja. Tu ne gre spregledati pomoči družbe Kamnolom Verd, ki nam je stala ob strani in tudi nenehna pomagala. Res jim hvala.«

Direktor Kamnoloma Verd Matjaž Komprej je ob tem dejal, da radi pomagajo lokalni skupnosti del katere so, sploh če gre za motokros, ki je priljubljen tako med mladimi kot starejšimi, »…kot vemo pa je možnosti za »uradno« preskušanje tovrstne vožnje zelo malo ali pa jih skoraj ni.«

Progo, poimenovano tudi »Vertical Extreme Ride Dirtpark« (VERD), so krstno preskusili člani slovenske enduro reprezentance, ki so se pred dnevi vrnili iz šestdnevne mednarodne motociklistične preizkušnje na Slovaškem. Nad novo pridobitvijo so bili navdušeni, kar pomeni, da jih bomo še zagotovo videli na vrhniškem koncu. »Končno imajo ljubitelji offroada, ki so večkrat tarnali, da nimajo uradnega terena, možnost da preskušajo moč svojih motorjev, spretnost in pasti terena,« je še dejal Sajevec.
Na progi lahko dirka vsakdo, a je potrebna poprejšnja prijava. Kontaktne in ostale podatke najdete na facebook strani društva: VERD Vertical Extreme Ride Dirtpark. Društvo 10. oktobra že pripravlja prvi dogodek, tako imenovani »Extreme Enduro«, o katerem bo zagotovo še veliko govora.

 

Gašper Tominc, foto: GT

 

Enduro.jpg

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.